Kolejny ligowy weekend za nami

Jakub Czekała
JC
Kolejny ligowy weekend za nami.

Do ostatniej kolejki piłkarze LZS Wąsowo trzymali w niepewności swoich kibiców w związku z możliwym awansem zespołu do A-klasy. Dwie porażki pod rząd, a także dobra postawa rywala z Bolewic postawiły LZS pod ścianą - w ostatnim meczu sezonu musieli wygrać, jeśli chcieli awansować, bez oglądania się na Dąb Bolewice.

Pojedynek z Gromem Zębowo do łatwych nie należał, ale dla Wąsowa ułożył się już od początku. W 10. minucie sędzia odgwizdał faul bramkarza na napastniku LZS i chwilę później było 1:0 dla gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Jednak to, co stało się na początku drugiej połowy, nie śniło się nawet najstarszym kibicom! Między 52. a 58. minutą kibice zobaczyli cztery gole i czerwoną kartkę. Najpierw LZS podwyższył prowadzenie po golu z ładnej akcji. Po minucie rzut wolny mierzonym strzałem w okienko, zamienił na gola napastnik gospodarzy i było 3:0. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później goście przeprowadzili kontrę marzeń i strzelili gola na 3:1.

Kibice LZS zaczęli się niepokoić, jednak niepotrzebnie, bo ich ulubieńcy w 56. minucie strzelili gola na 4:1, a 120 sekund później obrońca Gromu obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. W tym momencie mecz praktycznie się zakończył. Grający z przewagą LZS dołożył jeszcze trzy trafienia - w 65., 80. i 87. minucie i efektownie, wygrywając 7:1 przypieczętował awans do A-klasy z drugiego miejsca. Z pierwszego awansował Łowyń, który pokonał Huragan Łomnicę 4:1. Dąb Bolewice uległ z kolei Przyprostyni II 2:0.
W innych meczach: Błędno Nądnia - Wróblewo II 1:3, Sparta Brody - TS 05 Nowy Tomyśl 1:6, Gaj Wielki - Borusja Boruja Kościelna 3:0.

W grupie 3 B-klasy padły następujące wyniki: Pieczarka Wielichowo - Puszczykowo 1:3, Jastrząb Rudniki - Luboń 1:4, Manieczki - Piast Jabłonna 3:0, Niepruszewo - Orzeł Rostarzewo 5:4, Ogrol Sielinko - Orły Plewiska 4:1, Sapowice - Sepno 3:2. Do A-klasy już awansował Huragan Michorzewo. Kto wejdzie z drugiego miejsca, okaże się za tydzień, gdy rozegrana zostanie ostatnia kolejka w tej grupie.

Bardzo ciekawa walka o awans zapowiada się w klasie okręgowej. W ostatniej kolejce Pogoń Lwówek podejmie Orły Pniewy. Orły są obecnie liderem, Pogoń jest druga. Oba teamy od kilku tygodni punktują kolejnych rywali. Kto awansuje? Wybieramy się na lwówecki stadiony, by przeprowadzić relację z tego spotkania. Tymczasem zapraszamy na podsumowanie tego, co działo się w przedostatniej kolejce, a działo się sporo.

Najwięcej emocji wzbudziły derby powiatu nowotomyskiego. Płomień Przyprostynia podejmował Pogoń Lwówek. Walczący o awans goście potrafili pokonać rywala 2:3 i przedłużyć swoje nadzieje. Wygrały też Orły Pniewy, które pokonały u siebie Sokoła Rakoniewice 5:2. Zaskakującej i srogiej zarazem porażki doznał Mawit Lwówek, który na własnym stadionie przegrał 1:7 z niżej notowanym Sokołem Duszniki. SSG Kamieniec pokonał natomiast 2:1 Spartę Szamotuły. W innych meczach: Kłos Gałowo - Lipno Stęszew 2:2, Czarni Wróblewo - Błękitni Wronki 1:0, Spójnia Strykowo - Sokół Pniewy 1:2.

W grupie trzeciej A -klasy Patria Buk rozbiła u siebie Promień Opalenica 7:3, Obra Zbąszyń pokonała LSS Ptaszkowo 4:1, Mosina wygrała z NAP Nowy Tomyśl 4:2, Zdrój przegrał z Wronczynem 0:4, a Skórzewo pokonało Strzyżewo 5:1. Mecz Otusza i Orła Granowo nie doszedł do skutku. Dodajmy, że kolejkę wcześniej NAP pokonał u siebie Skrę Otusz aż 15:0 (obiecaliśmy, że wrócimy do tego spotkania).

Za tydzień ostatnie kolejki amatorskich lig na naszym terenie. Ciekawe, jakie emocje przyniosą kibicom te mecze.