Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0. Kolejorz bezlitosny na Bułgarskiej! [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
Lech Poznań: więcej informacji TUTAJ
Lech Poznań: więcej informacji TUTAJ Grzegorz Dembiński
Kolejorz pewnie pokonał u siebie zabrzan. Goście nie mieli nic do powiedzenia na Bułgarskiej. Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0 - zobaczcie zdjęcia z meczu.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0. Kolejorz bezlitosny na Bułgarskiej!

Strzelanie w Poznaniu rozpoczęło się w 11. minucie. Zaur Sadajew wypatrzył na prawej stronie Gergo Lovrencsicsa. Węgier dośrodkował z milimetrową precyzją na piąty metr, wprost na głowę Kaspera Hamalainena, który wpakował futbolówkę do siatki. To szósty gol Fina w tym sezonie. A akcja? Stadiony świata!

Akcja na 2:0 zaczęła się od sprytnego prostopadłego podania Darko Jevticia w pole karne. Pavels Steinbors rzucił się pod nogi Hamalainena i sędzia mógł wskazać na jedenasty metr. Nie zrobił tego, gdyż piłka trafiła do Szymona Pawłowskiego, a ten uderzył bez zastanowienia do pustej bramki.

W drugiej połowie zabrzan pogrążył Tomasz Kędziora. Młody obrońca zamienił na gola dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Darko Jevticia.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Kasper Hamalainen (11-głową), 2:0 Szymon Pawłowski (36), 3:0 Tomasz Kędziora (63-głową).

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Gergo Lovrencsics (89. Barry Douglas), Łukasz Trałka, Kasper Hamalainen, Darko Jevtic, Szymon Pawłowski (68. Muhamed Keita) - Zaur Sadajew (46. Dawid Kownacki).

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors - Roman Gergel, Dominik Sadzawicki, Ołeksandr Szeweluchin, Seweryn Gancarczyk (86. Mariusz Magiera), Rafał Kosznik - Robert Jeż, Radosław Sobolewski, Adam Danch, Bartosz Iwan (67. Przemysław Oziębała) - Mateusz Zachara (67. Konrad Nowak).

Żółte kartki: Zaur Sadajew - Mateusz Zachara, Seweryn Gancarczyk.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 12 749.

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!