Na całym świecie nie brakuje budowli, których architekci raczej powinni się wstydzić, niż nimi chwalić. Podobnie jest w Polsce, gdzie przedziwne budynki można spotkać w każdym zakątku kraju, zarówno w mniejszych, jak i największych miastach. Kliknij w zdjęcie i sprawdź, jakie są najdziwniejsze budynki w Polsce.


Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  kawosz (gość)

  do autora:
  Co w tym zestawieniu robi min SPODEK. Proszę się zapoznać z tym wybitnym dziełem polskiej myśli konstrukcyjnej. O gustach się nie dyskutuje ale SPODEK to IKONA nie tylko Katowic ale polskiej architektury.
  Co do pozostałych: na pewno znajda się tacy którzy odnajdą w nich sens i piękno także...
  Artykuł zapychacz - ARCHITEKTURA TO NIE TYLKO OBRAZKI - "ŁADNE, DZIWNE ALBO BRZYDKIE"
  Pozdrawiam i zachęcam do większego wysiłku intelektualnego.

  Pixi (gość)

  W wym zestawieniu to brakuje mi gdańskich szkarad. Np Budynek ECS, Teatr Szekspirowski i Muzeum II WŚ. Wszystko łączy czas powstania (ostatnia dekada) i dziwaczność formy. Przy Teatrze szekspirowskim szokuje wyłącznie elewacja pokryta ciemnobrązową cegłą.Gdyby nie to budynek był by cłlkiem estetyczny

  Gremek (gość)

  Nie wiem co za oszołom to pisał ale dom do góry nogami nie jest takim jedynym. Np w Rabkolandzie też taki mają i domy takie służą nie jako wybryk architekta lecz jako atrakcja turystyczno-naukowa pokazująca jak łatwo oszukując nasz mózg możemy wywołać zaburzenia pracy błędnika.

  JAn (gość)

  Ja nie widzę w tym zestawieniu żadnej budowli, której projektant musiałby się wstydzić. Nawet ten nie ukończony pałac ma pewien swój urok. Natomiast zgoda co do niektórych miejsc posadowienia jak Softpol we Wrocku. Ale takich przykładów w PL jest sporo! Np Arsenał w Poznaniu na Starym Rynku to też wybryk architekta...

  Dexter

  O tym domu, co stoi do góry nogami to słyszałem już dawno, bo mi kuzynka gadała. Natomiast niektóre z tych wytworów rzeczywiście prezentują się szkaradnie. Nawet nie dziwne mi jest postawienie nowoczesnego budynku obok gotyckiej świątyni, bo podobny przykład mam u siebie w Bielsku-Białej. Jak chcecie, to opowiem wam. Wygląda to w ten sposób, że stoi przepiękny późnobarokowy kościół a wokół niego komuniści wyburzyli tą część starówki Białej Krakowskiej i pobudowali nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Jak na zdjęciach to się ogląda, to ma się nieco dziwaczne wrażenie.