Nowy Tomyśl: Pałac kartą przetargową? Nowy Tomyśl: Pałac kartą przetargową?

(© Archiwum)

Nowy Tomyśl: Pałac kartą przetargową? Na terenie powiatu nowotomyskiego jest pałac, który od lat stoi pusty i do tej pory nie udało się go w żaden sposób zagospodarować. Mowa o zespole pałacowo - parkowym oraz terenami budowlanymi należącymi do powiatu nowotomyskiego, którymi ostatnio zainteresowały się władze gminy Nowy Tomyśl.

Nowy Tomyśl: Pałac kartą przetargową?Wówczas burmistrz Włodzimierz Hibner oraz jego zastępca Paweł Mordal wyłącznie potwierdzili nam ten fakt. Konkretów nie było. Teraz już są, bowiem gmina ustosunkowała się do pisma starosty nowotomyskiego Ireneusza Kozeckiego w sprawie możliwości nabycia pałacu i wspomnianych terenów. Jak się jednak okazuje, charakter całej sprawy ma drugie dno, a związane jest z rozbudową nowotomyskiego szpitala.

W piśmie do starosty burmistrz Włodzimierz Hibner potwierdził zainteresowanie obiektami. Zaznaczył jednak, że „zakup ten ma na celu wsparcie powiatu w działaniach zmierzających do zebrania środków na rozbudowę i modernizację szpitala powiatowego”. Przypomnijmy, że Starostwo zwróciło się do gmin o pomoc w remoncie lecznicy.

Jak pisze W. Hibner „0becnie oczekiwana przez Państwa wysokość wparcia (2 mln zł - przyp.red.), to jednak temat niezwykle trudny, z uwagi na ogromne, niezaspokojone przez ostatnie lata problemy infrastrukturalne gminy Nowy Tomyśl, a co za tym idzie ograniczone możliwości budżetu w stosunku do najpilniejszych potrzeb i oczekiwań mieszkańców. W tej chwili trudno jest mi zaproponować wsparcie w formie bezzwrotnej dotacji dla powiatu” - pisał do starosty Włodzimierz Hibner. „Z tego właśnie powodu pozwoliłem sobie zaproponować rozważenie przez Pana innej możliwości wsparcia, polegającej na zakupie przez gminę Nowy Tomyśl zaplanowanych do sprzedaży przez powiat nieruchomości gruntowych oraz budynku pałacu” - czytamy.

Dodał również, że wszystko uzależnione jest także od rodzaju propozycji, jak i zdania radnych Rady Miejskiej. Burmistrz Paweł Mordal powiedział nam z kolei, że na razie odpowiedź od starosty nie wpłynęła.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    FRED (gość)

    Odpowie, odpowie. Teraz stara się grać na zwłokę i udawać, że nie jest za bardzo tą formą zainteresowany. Jednak nożyk finansowy na gardle zrobi swoje. już za sam fakt, że tyle czasu stało to puste ktoś powinien beknąć.