Nowy Tomyśl: Ukończyli GWiNT! [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Nowy Tomyśl: Ukończyli GWiNT! W sobotę na placu Niepodległości odbyło się podsumowanie ultramaratonu crossowego GWiNT. Była to również okazja do wręczenia medali oraz trofeów.

Nowy Tomyśl: Ukończyli GWiNT! - ZDJĘCIA!

Dystans 100 mil najszybciej przebiegł Krzysztof Tumko z miejscowości Ziemice, który zaledwie o sekundę wyprzedził drugiego na mecie Mirosława Sprengera z Nakła nad Notecią. Biegacze potrzebowali kolejno 16 godzin, 59 minut i kolejno 58 oraz 59 sekund na pokonanie dystansu 160 kilometrów. Trzecie miejsce zajął Waldemar Binkowski z Leszna.

Najlepiej z dystansem 110 kilometrów poradził sobie Mikołaj Wojna z Poznania, drugie miejsce zajął Maciej Sułat z Pabianic, a trzecie Piotr Stańczak z Koziegłów. Natomiast na dystansie 55 kilometrów triumfował Paweł Jankowiak z podnowotomyskiej Paproci, drugi był Jan Prochaska z Neuenhangen w Niemczech, a trzeci Łukasz Złotkowski z Nietążkowa.

Wśród pań na tym dystansie najlepiej pobiegła Joanna Pawlik z Poznania, druga była Joanna Janus z Zielonej Góry, a trzecia Dorota Przybylak ze Swarzędza.

Szczegółowe wyniki dostępne będą wkrótce m.in. na stronie Nowotomyskiego Klubu Biegacza "Chyży".