(© CKiB Opalenica)

Opalenica: Misterium Męki Pańskiej. Widowisko po 15 latach przerwy znów odbędzie się w Opalenicy

Przygotowania trwają od kilku tygodni. Próby odbywają się w Centrum Kultury i Bibliotece. W tym plenerowym przedstawieniu weźmie udział ponad 20 aktorów-amatorów, mieszkańców gminy. Scenariusz przygotowała i całość reżyseruje Renata Knop, która ostatnie, opalenickie Misterium przygotowała 15 lat temu.

- Wracamy do tej tradycji. Jestem przekonany, że tego rodzaju wydarzenia, również pod względem kulturalnym, są potrzebne. Misterium już na stałe zagości w kalendarzu przygotowywanych przez nas wydarzeń – mówi Krzysztof Sadowski, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy.

Misterium Męki Pańskiej zostanie wystawione w Opalenicy 7 kwietnia. O godzinie 19.00 , w kościele pod wezwaniem św. Mateusza rozpocznie się msza święta. Po niej, na ulice miasta wyruszą aktorzy. Ukrzyżowanie Jezusa odbędzie się na opalenickim płaskowyżu, gdzie stanie 4-metrowy krzyż. Organizatorzy proszą opaleniczan o zabranie z sobą zniczy.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!