Opalenicka drużyna nie była zbyt gościnna

PEW
W opalenickiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się kolejny mecz w ramach rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Kadetów

W sobotnie przedpołudnie 7 stycznia zawodnicy Basket Team Opalenica podejmowali drużynę MKS Konin. Jak się okazało opaleniczanie nie byli w stosunku do swoich sobotnich rywali z Konina zbyt gościnni. Rozgromili ich bowiem aż 92 do 34.

Pierwsza kwarta mogła uchodzić za w miarę wyrównaną. Obie drużyny starały się atakować i nieźle się broniły. W trakcie każdej akcji na błędy swoich podopiecznych żywo reagowali również ich trenerzy. Mimo niezłej postawy koninian, drużyna z Opalenicy prowadziła po pierwszych 10 minutach 17-10.

Druga kwarta była już popisem tylko jednej drużyny. Opaleniccy gimnazjaliści wygrali ją zdecydowanie, bo aż 22 do 4. Goście z Konina popełniali mnóstwo błędów, bardzo łatwo tracili piłki w ataku pozycyjnym. Drużyna Basket Team wykorzystywała te błędy bezwzględnie. Z sprawą świetnej gry w obronie oraz szybko i dokładnie przeprowadzanych kontrataków, po pierwszej połowie prowadziła więc 39 do 15.

Trzecia kwarta nie zmieniła właściwie nic w obrazie gry. Drużyna MKS Konin próbowała atakować, chyba sami zawodnicy nie wierzyli już, że są w stanie pokonać świetnie dysponowanych opaleniczan. Zdobyli więc tylko 9 punktów, podczas gry gospodarzom udało się ich zdobyć aż 26. Po 30 minutach gry było więc 65 do 24.

Ostatnia kwarta również nie przyniosła żadnych zmian. Basket Team Opalenica wygrał ją 27 do 10, a tym samym cały mecz zakończył się wynikiem 92 do 34.

Najlepszymi zawodnikami meczu byli trzej opaleniccy koszykarze - Jakub Piątek, który zdobył aż 23 punkty. Tylko o jeden punkt mniej rzucił Hubert Stopierzyński. 14 punktów dla opalenickiej drużyny zdobył również Dawid Gruszczyński.