Potrzebna pomoc dla rodziny z Dąbrowy

Rodzina została rozbita przez tragiczny wypadek (© Jakub Czekała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Potrzebna pomoc dla rodziny ofiar wypadku z Dąbrowy. Trzy tygodnie temu w wypadku na trasie Opalenica - Porażyn zginął ojciec i córka. Matka z dziećmi została sama.

Byli szczęśliwą, kochającą się rodziną. Co prawda życie ich nie rozpieszczało, warunki mieli ciężkie, ale byli razem. Wiosną planowali remont przeciekającego dachu, później założenie ogrzewania...

Plany brutalnie przerwał telefon do najstarszego syna, który zadzwonił w sobotę przed godziną 11. Był 9 listopada. Dzwoniła koleżanka: „twój ojciec miał wypadek, poznałam po rowerze” powiedziała.

- To był szok, niedowierzanie - przez łzy wspomina pani Anna. Jej mąż zmarł w sobotę, córka w niedzielę.
Mimo ciężkich chwil kobieta nie zapomina, by podziękować: - Chcielibyśmy wyrazić wyrazy wdzięczności dyrektorowi szkoły z Opalenica - panu Jakubowskiemu oraz strażakowi z Nowego Tomyśla panu Łacińskiemu. Podjęli na miejscu próbę ratowania naszych bliskich. Dla nas są bohaterami - dodała kobieta.

Zmarły pan Henryk był po operacji, nie miał stałego zatrudnienia. Otrzymywał tzw. „kuroniówkę”. Rodzina żyła jeszcze z pomocy opieki społecznej. Teraz pani Anna sama musi utrzymać dwie córki 17 i 18-letnią, które się uczą. Kobieta nie pracuje. Ból miesza się z troską o to co będzie jutro. - Brak mi Ewelinki, była takim dobrym dzieckiem - szlocha kobieta.

Warunki mają trudne. A w domu mieszka jeszcze jej starsza córka z rodziną. Dwa pokoje, mała łazienka i kuchenka. Przeciekający dach. W mieszkaniu nie ma centralnego ogrzewania.

- Dogrzewamy się piecykami elektrycznymi. Wiosną chcieliśmy naprawić dach - mówi pani Anna. - Razem łatwiej, mimo codziennych trudności, coś zrobić - dodaje mieszkanka Dąbrowy.

Co będzie teraz? To pytanie w tej rodzinie pada teraz najczęściej. Nie sposób wyobrazić sobie ogromu dramatu, jaki przeżyli. Na szczęście są ludzie, którzy chcą im pomóc i wierzymy, że będzie takich więcej.

Potrzebna pomoc dla rodziny z DąbrowyJak pomóc?

Tuż po wypadku rodzinę wsparł kuślinski OPS. Przekazano pomoc finansową oraz wsparcie prawne i psychologiczne.

Szybką zbiórkę przeprowadzono również w opalenickim gimnazjum, do którego chodziła 14-letnia Ewelina.
- Nadal będziemy chcieli pomoc rodzinie. Zgłasza się do nas dużo osób, które deklarują swą pomoc. To nie tylko pieniądze, ale także dary rzeczowe - ubrania, czy artykuły budowlane, a także spożywcze - opowiada dyrektor OPS, Lidia Szwechłowicz.

Potrzeb jest wiele. Najważniejszy wydaje się jednak remont domu. Jeśli wśród Państwa - naszych wspaniałych Czytelników, znalazłyby się osoby, które chcą pomóc rodzinie - prosimy o kontakt. Potrzebne jest wszystko, przede wszystkim materiały budowlane, być może nalazłaby się ekipa, która chciałaby charytatywnie wykonać naprawy. W sprawie tej można się kontaktować z OPSKuślin - tel. 61 44 73 055, lub też z
Gimnazjum Opalenica - tel. 61 44 75 885.


Komentarze (26)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kazadi (gość)

Faworyzują jedno dziecko a drugie jest dla nich śmieciem. Bardziej lubią chłopca i dają to odczuć dziewczynce, nie ukrywają tego. Dziewczynkę biją gdy zbroi coś jej brat to wtedy jest na nią i ona dostaje lanie, biją ją też czasem za nic. Najwięcej to jej matka i jej wuja Dominik widoczny na zdjęciu, to on również zabił te dwa pieski ŁOPATĄ!!!!!

Kazadi (gość)

Znam tę rodzinę i mówię że nie zasługują na żadną pomoc. Dostali dużo kasy z ubezpieczenia i sobie wszystkie materiały na budowę domu kupią. Dwie córki Pani Ani dostały dużą rentę tak jak ona sama. Teraz poczuli trochę kasy to zrobili się strasznie pazerni. nie szanują niczego nawet zwierząt. Tak to niby beczą że im smutno ale psy ojca to zabili i wszystkim wmawiają że wydali. Poza tym syn Pani Ani bije dzieci swojej siostry i wszystkie swoje siostry. To patologiczna rodzina dziwie się że u nich jeszcze opieka społeczna nie zagościła. Rodzina kłamców i złodziei. Kradną drewno z nie swojego lasu. Nie zasłużyli na pomoc.

anonimo (gość)

Po prostu kretyni... wy po myslcie co jesli zginie wam ktos nie patrzy sie na wyglad a na chwrakter kom sa niektore chore...

NT (gość)

Jest mi bardzo przykro, że istnieją wokół mnie tacy ludzie jak Wy. Oceniacie w tak niesprawiedliwy sposób rodzinę, która przeżyła tragedię i potrzebuje pomocy. Ludzka zazdrość, zawiść i znieczulica rzeczywiście nie zna granic. Jesteście tego przykładem.

Wstydźcie się.

zła (gość)

Utrata bliskich nam osób zawsze jest bolesna,wiem,przeżyłam,nigdy nie przyszło mi jednak do głowy zaistniałej tragedii wykorzystywać by uzyskać pewne dobra dla polepszenia swej sytuacji,po prostu poszukałam pracy,nie starcza mi na wiele rzeczy,napraw,remontów,lecz dorośli ludzie (dzieci) w tym przypadku również liczą na wszelką pomoc weźcie się za pracę a nie wymuszanie,taki rodzin jak Wy są tysiące i korzystają w trudnych sytuacjach z wycieczek czy też wczasów.

sandra (gość)

dajcie juz spokoj z tym tematem kazdy potrzebuje pomocy czy pracy dlatego nie komentujmy zbyt w taki sposob

on25 (gość)

czytalem tez tresc wydarzenia z wypadku wiem ze jest im ciezko ale zeby przywlaszczyc sobie czyis rower i dywan to szok gdzie tu choc odrobina szacunku no gdzie bo ja jego w tej rodzinie nie widze

Baby (gość)

a ja bywalem bardzo często i świadomie pewien jestem ze znikl z ojca pokoju . jestem 100% pewien.

Baby (gość)

Ja też się zgadzam z tym komentarzem pode mną bo mi także ten dywan jest znajomy tak jakby był u ojca w pokoju
Nie ufać tej rodzinie.
a tragedii nie wykorzystywać w dorobieniu się.
Zwróccie się o pracę a nie o dary. Bo ręce macie zdrowe!!!

On25 (gość)

Zgadzam się z komentarzem pode mną.
Ale z 2 stron ten dywan jest mi trochę znajomy..
widziałem gdzieś niemal taki sam nie ufam zbytnio tej rodzinie.

MATKA POLKA (gość)

Jestem samotną wielodzietną matką Mój mąż żyje ale tylko dla siebie Wynajmuję stary zagrzybiały ponad 100 letni dom Pełno pleśni i wody na ścianach mimo grzania 5 dzieci chodzi do szkoły .....Chcieli remontować dach robić ogrzewanie to miłe Ale za co ?jeśli do tej pory nic nie zrobili to i na wiosnę by tak było Wspominajcie najbliższych ale nie wykorzystujcie ich śmierci PROSZĘ!!!

gosc (gość)

zgadzam sie z toba ale w takiej sytuacji to dzieci powinny pomoc matce a nie zeby matka utrzymywala dorosle dzieci