Jakub Czekała
Strzelanina w Borui Kościelnej.

Strzelanina w Borui Kościelnej - ZDJĘCIA!

W sobotę piłkarze - amatorzy grający w klasach B, A oraz lidze okręgowej rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2016/2017.

W Borui Kościelnej zagrano mecz o mistrzostwo grupy 4 B - klasy. Naprzeciw siebie stanęły ekipy miejscowej Borussi oraz Sparty Brody. Po rundzie jesiennej gospodarze zajmowali miejsce w środku stawki, goście byli czerwoną latarnią rozgrywek, z zerowym dorobkiem punktowym. Nic więc dziwnego, że to piłkarze Borussi byli faworytem spotkania.

I szybko udowodnili, że niespodzianki nie będzie. W pierwszej połowie, między 6, a 36 minutą, grający z wiatrem gospodarze strzelili siedem goli, pokazując tym samym swoją przewagę. Po zmianie stron piłkarze Borussi trafili jeszcze do siatki rywali czterokrotnie, dzięki czemu ostatecznie dosłownie rozstrzelali Spartę 11:0.

W innym meczu tej grupy Błędno Nądnia przegrało u siebie z Gajem Wielkim 1:3.

W grupie 3 B klasy w sobotę Puszczykowo pokonało Orła Rostarzewo 2:1, a Niepruszewo wygrało z Sepnem 4:1.

Wszystkie wyniki oraz podsumowanie piłkarskiego weekendu już we wtorek w Tygodniku Dzień Nowotomysko - Grodziski! Zapraszamy!