Szlak św. Jakuba zdobyty

Szlak św. Jakuba zdobyty. 66-letni Henryk Łuczak z Chraplewa potrzebował 3 tygodni by pieszo przejść blisko 900-kilometrowy szlak św. Jakuba. Zaczynał od pielgrzymek do Częstochowy, w których regularnie uczestniczy od 9 lat. (© Jakub Czekała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

66-letni Henryk Łuczak z Chraplewa potrzebował 3 tygodnie, by pieszo przejść blisko 900-kilometrowy Szlak św. Jakuba. Zaczynał od pielgrzymek do Częstochowy, w których regularnie uczestniczy od 9 lat.

W 2011 roku zrodził się pomysł, by przejść Szlak św. Jakuba, jeden z trzech najważniejszych szlaków pielgrzymkowych w wierze katolickiej.

- Postanowiłem, że podołam wyzwaniu i przejdę Szlakiem św. Jakuba. Specjalnie się nie przygotowywałem, ponieważ pracuję fizycznie, jestem rolnikiem i mam siły. Jedynie sprzęt, odpowiednie buty, śpiwór i w drogę. Do Francji doleciałem samolotami. Potem, po zarejestrowaniu udałem się na trasę - opowiada pan Henryk. - Trochę się obawiałem, bowiem szedłem sam, a nie znam żadnych języków obcych, tylko pojedyncze słowa po angielsku - dodaje.

Zobacz więcej ciekawych informacji z terenu5 kwietnia Henryk Łuczak, który jest także przewodniczącym Rady Gminy Kuślin wyszedł na szlak. Spotykał na nim wielu pielgrzymów z najdalszych zakątków świata, różnych wyznań. Wszyscy, jak i on mieli jeden cel - dotrzeć do końca szlaku.

- Podczas takiej wędrówki jest czas by przemyśleć wszystko, połączyć się z Bogiem - dodaje.

Pan Henryk pokonał 900 km z Francji na zachód Hiszpanii w trzy tygodnie. Do ostatniego punktu dotarł 26 kwietnia. Udało mu się. Szlak św. Jakuba został zdobyty. Pan Henryk przeżył przygodę życia. Udowodnił sobie i innym, że mając chęci i głęboką wiarę można wiele osiągnąć.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Chraplewianka (gość)

No to gratulacje składam Heniu ,podziwiam, i ciesze sie ze Twój cel został spełniony . Jestem Chraplewianką i dlatego używam imienia a nie nazwiska gdyż jestesmy w jednym przedziale wiekowym pozdrawiam