Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wolszyn - Lekarze wracają do poradni ginekologicznej

Danuta Rzepa
W przyszpitalnej poradni powinna być pełna obsada
W przyszpitalnej poradni powinna być pełna obsada Danuta Rzepa
Pacjentki poradni położniczo-ginekologicznej przy wolsztyńskim szpitalu są zaskoczone i zbulwersowane zmianami, które w niej zaszły. Poprosiły nas o interwencję.

- Okazuje się, że zamiast pięciu przyjmuje tylko jeden lekarz w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi mieszkanka Wolsztyna. - Do pozostałych można się udać tylko prywatnie. Nie stać mnie, by za każdą wizytę słono płacić, a do swojego lekarza już się przyzwyczaiłam. Zresztą chyba po to co miesiąc odprowadzam niemałe składki na ubezpieczenie, by korzystać z bezpłatnej opieki medycznej. Czyżby lekarze otrzymywali za mało z NFZ? Przydałaby się w naszym mieście większa konkurencja. Być może wtedy nie dochodziłoby do takich sytuacji.

- Rzeczywiście obecnie w poradni przyjmuje tylko pani doktor Halina Strąk, ale to nie dlatego, że inni lekarze nie chcą w niej pełnić dyżurów - zapewniła nas w minioną środę dyrektor szpitala Aleksandra Sibilska. - Powodem jest niższy kontrakt z NFZ. Staramy się o większą liczbę punktów i prowadzimy rozmowy z lekarzami, w jakiej formie poradnia ma funkcjonować od lutego. Będziemy się starali, by oprócz obecnego lekarza pracowało w niej co najmniej dwóch innych. Pod koniec tego tygodnia wszystko powinno się wyjaśnić.

Już w piątek od dyrekcji szpitala otrzymaliśmy komunikat, w którym zapewniono, iż mimo zmniejszenia kontraktu z NFZ poradnia ginekologiczno-położnicza od 1 lutego zachowuje swoje dotychczasowe godziny przyjęć i pracy lekarzy. Przyjmować w niej będą lekarze: H. Strąk, K. Kocjan, J. Hawełka, M. Makowski i Z. Bartnik. Na pozostałe poradnie działające przy SP ZOZ kontrakty z NFZ zostały podpisane na poziomie ubiegłorocznym. - Przy podpisywaniu umów pod uwagę brane były ubiegłoroczne wykonania, a na początku 2010 roku w poradni ginekologiczno-położniczej były one niższe - wyjaśnia A. Sibilska. - Kontrakt można jednak w ciągu roku aneksować i na pewno skorzystamy z tej możliwości. Na pierwsze półrocze mamy też zawarty kontrakt na tomografię, endoskopię z gastroskopią, pomoc doraźną oraz na dwa miesiące na nocną i świąteczną opiekę POZ. Krótszy kontrakt na pomoc doraźną wynika z faktu, że od 1 lipca mają nastąpić istotne zmiany w jej funkcjonowaniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto