Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkopolskie szpitale chcą być zielone! Dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu podpisał deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Dominika Kapałka/ Archiwum SP ZOZ w Nowym Tomyślu
Sektor opieki zdrowotnej w znaczący sposób przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego, dlatego wielkopolskie szpitale chcą stopniowo przechodzić na "zieloną stronę mocy". 29 placówek zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Szpitali podpisało deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym również szpital z Nowego Tomyśla.

Wielkopolskie szpitale chcą być zielone!

We wtorek, 27 lutego Paulina Stochniałek, członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisała - w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego - "Deklarację o współpracy" z dyrektorami podmiotów leczniczych zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Szpitali. To wynik podjętej pod koniec ubiegłego roku uchwały zarządu Województwa Wielkopolskiego.

- Współpraca przyczyni się do zrównoważonego rozwoju ochrony zdrowia w Wielkopolsce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju koncepcji zielonych szpitali

- czytamy w uchwale zarządu województwa, podpisanej przez marszałka Marka Woźniaka.

Do projektu dołączył Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu

Teraz do strategii realizowanej przez szpitale marszałkowskie przystępuje 29 placówek powiatowych, w tym również SP ZOZ z Nowego Tomyśla.

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej imienia doktora Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu jest jedną z 29 wielkopolskich placówek leczniczych, które przechodzą na „zieloną stronę mocy”. Wczoraj podpisałem wraz z dyrektorami i prezesami innych szpitali z Województwa Wielkopolskiego podpisał „Deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju”

- wyjaśnia Tomasz Przybylski, dyrektor SP ZOZ w Nowym Tomyślu. Jak dodaje szef nowotomyskiej lecznicy współpraca ta przysłuży się wymianie doświadczeń i osiągnięciu wzajemnych korzyści w ramach długoterminowej strategii rozwoju niskoemisyjnego.

- Główne cele podjętych działań pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza, ochronić społeczność przed skutkami zmian klimatu oraz przekażą wsparcie w dekarbonizacji opieki zdrowotnej. Członkowie społeczności "zielonych szpitali" wykorzystują innowacje, pomysłowość i inwestycje, aby przekształcić sektor zdrowia i wspierać zdrową przyszłość dla ludzi i planety

- podkreśla T. Przybylski.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto