Bolewice: Zakończenie sezonu

Jakub Czekała
Archiwum
Bolewice: Zakończenie sezonu. IV Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych za nami. Tak, jak poprzednio, tak i teraz finałowy bieg tego cyklu odbył się w Nadleśnictwie Bolewice. To właśnie gospodarz - nadleśniczy Tadeusz Szymański wraz z wójtem gminy Miedzichowo Stanisławem Piechotą oraz starostą nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim otwarli imprezę, podczas której biegacze mieli do pokonania pięciokilometrową trasę.

- Przypomnieć należy, że by ukończyć IV Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego trzeba było wziąć udział w pięciu biegach: Fiedlerowskiej Dziesiątce w Bolewicach, Biegu Opalińskich w Opalenicy, Chyżej Dziesiątce w Nowym Tomyślu, Biegu Zbąskich w Zbąszyniu, Biegu Powstańczym w Lwówku oraz Piątce podczas Finałowego biegu Grand Prix w Bolewicach - informuje dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu Jakub Skrzypczak.
Sklasyfikowanych zawodników, którzy ukończyli cały cykl zostało w sumie 50 osób. Nagrody, pamiątkowe medale, puchary oraz bony podarunkowe (za zajęcie I miejsca w klasyfikacji wiekowej - 500 zł, II miejsca - 300 zł, trzeciego miejsca - 200 zł) wręczali gospodarze imprezy.

- Należy podziękować organizatorom wszystkim, którzy organizują biegi w ramach Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w Biegach Ulicznych. Wielkie dzięki! I gratulacje! - dodaje Skrzypczak.

Szóstą, rozgrywaną w Bolewicach edycję biegów wygrał Przemysław Fornalik z Lwówka, drugie miejsce zajął Rafał Grabski z Danflor Team, a trzecie Dariusz Ruta. Kolejne miejsca w ostatnim biegu całego cyklu to: 4. Tomasz Broczkowski, 5. Damian Kolecki, 6. Przemysław Woźny, 7. Sławomir Kucz, 8. Tomasz Musiał, 9. Sławomir Fornalik i 10. Kamil Sieroń.

Wśród pań najlepsza była Agata Świątek z OSP Opalenica, drugie miejsce zajęła Emilia Perz, a trzecie Sylwia Kolecka. Kolejne miejsca to: 4. Iwona Maciąg, 5. Joanna Guzik, 6. Marzena Perz, 7. Magdalena Maciąg, 8. Beata Koberling, 9. Agnieszka Jarnót, 10. Renata Jędrzejczak.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu wśród panów zwyciężył Przemysław Fornalik, który na przebiegnięcie wszystkich biegów potrzebował 03:56:37 sek. Drugi był Rafał Grabski, a trzeci Dariusz Ruta. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Agata Świątek - 04:40:09 sek., drugie miejsce zajęła Iwona Maciąg, a trzecie Sylwia Kolecka.

Kolejny cykl Grand Prix już w 2017 roku. Organizatorzy już zapraszają. A my gratulujemy wytrwałości wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji.