Brutalne pobicie na terenie gminy Szamotuły. Młody mężczyzna został skatowany. NOWE INFORMACJE

Jakub Czekała
Młody mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące
Młody mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące KPP Szamotuły
Kilka dni temu w ogólnopolskich mediach pojawiła się informacja o brutalnym pobiciu, do jakiego miało dojść w okolicach Zbąszynka w województwie lubuskim. Okazało się jednak, że z tego rejonu pochodził sprawca, a do bulwersujących wydarzeń doszło w gminie Szamotuły.

Brutalne pobicie młodego mężczyzny na terenie gminy Szamotuły

Wiadomości te potwierdziła już oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach - asp. Sandra Chuda. Jak wyjaśniła, szamotulscy policjanci otrzymali informacje od funkcjonariuszy ze Świebodzina, którzy to sprawę zaczęli badać "z urzędu", choć formalnego zgłoszenia nie było.

Film wysyłany przez komunikatory

Był za to film, który lotem błyskawicy przesyłany został za pośrednictwem mediów społecznościowych. Trafił do wielu młodych ludzi, ale także do policjantów. Na nagraniu, które pochodziło od uczestników zajścia widać, jak młody człowiek jest otoczony przez grupę innych młodych osób. Jedna z nich trzyma go, bije i kopie. Ponadto ofiara jest zmuszana do...całowania butów zgromadzonych, przepraszania za... obrażanie auta marki BMW jednego z uczestników, a także nie kontaktowanie się z dziewczyną (na nagraniu pada jej imię).

Nagranie ukazuje również, jak mężczyźni skaczą po dachu samochodu typu kombi.

Sprawca trafił do aresztu

Choć ofiara oficjalnego zawiadomienia nie zgłosiła, to szamotulscy policjanci już do niej dotarli. Również oni sprawą zajęli się "z urzędu". Do śledztwa włączyła się też Prokuratura Rejonowa w Szamotułach, która nadzoruje całe postępowanie.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna, który bił i kopał - został już zatrzymany. To osoba znana policjantom z województwa lubuskiego. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu na 3 miesiące.

- Na filmie widać było sprawcę, który został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Świebodzina. Był to 20-letni mężczyzna, znany stróżom prawa - wyjaśnia Sandra Chuda. - Miejscowi kryminalni dotarli do pokrzywdzonego, którym był 18-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Pokrzywdzony początkowo nie chciał składać zawiadomienia o przestępstwie. Został więc przesłuchany w charakterze świadka - mówi nam.

Policjanci z Szamotuł dotarli też do innego świadka zdarzenia, którego również przesłuchali, zabezpieczając tym samym dodatkowy materiał dowodowy w sprawie. Podejrzany usłyszał zarzuty za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zmuszania przemocą i groźbą do określonego zachowania.

- Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Pod nadzorem prokuratury prowadzą je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach - kończy aspirant Sandra Chuda.

Pożar budynku mieszkalnego w Pniewach. Kilkanaście zastępów ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Materiał oryginalny: Brutalne pobicie na terenie gminy Szamotuły. Młody mężczyzna został skatowany. NOWE INFORMACJE - Szamotuły Nasze Miasto

Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie