Bukowiec. Bieg z Koroną FOTO

SAW
Około 150 osób wzięło udział w sobotnim Biegu z Koroną, zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy KORONA w Bukowcu, działający przy Zespole Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym.

Bieg z Koroną odbył się po raz drugi. Jak wynika z frekwencji, zyskuje popularność wśród miłośników biegania, którzy do maleńkiego Bukowca przyjechali nawet z odległych zakątków Polski.

Krótko przed godziną 10 wystartowali najmłodsi uczestnicy biegu, czyli dzieci i młodzież od rocznika 2006 do 1998. Ośmiolatkowie pokonali dystans 200 metrów. Kolejna grupa wiekowa przebiegła 400 metrów, a odległość dla następnych uczestników wydłużano o 100 metrów. Tym sposobem najstarsza młodzież, mogła zmierzyć swoje siły na dystansie kilometra.

Najważniejszym punktem tego dnia był jednak bieg główny, do którego przystąpiło 59 osób.
W kategorii kobiet, w godzinę i 11 minut bieg główny ukończyła Iwona Kozłowska. Na drugim miejscu na podium stanęła Monika Kuczak, a na trzecim Justyna Łodzińska z podnowotomyskiej Łomnicy. Natomiast wśród mężczyzn, pierwszym zawodnikiem, który dobiegł do mety był Witold Sobczak, zaraz za nim Jacek Flak-Marcinkowski, a na trzecim miejscu uplasował się Kamil Sieron z Nowego Tomyśla.