Ciężarowcy z Nowego Tomyśla zdobyli medale w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

TM
Sukcesy ciężarowców z Nowego Tomyśla na zawodach w Bydgoszczy

W Bydgoszczy odbył się VII Turniej Zawiszy Czarnego. W zawodach mogli wystartować zawodnicy do siedemnastego roku życia. Z ósemki zawodników Budowlanych Nowy Tomyśl, którzy pojechali na zawody pod opieką trenera Wojciecha Piechowiaka, najstarsi mieli po piętnaście lat. Nie przeszkodziło to jednak młodym sportowcom w osiągnięciu doskonałego wyniku. W klasyfikacji drużynowej zdobyli 1190,4 punktów i zajęli bardzo dobre czwarte miejsce.
W najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg, trzynastoletni Piotr Kudłaszyk nie dał szans swoim rywalom, zdobywając złoty medal. Karol Cyprowski zajął trzecie miejsce a Adrian Tyńczyk uplasował się tuż za podium. Mateusz Krydka, w bardzo mocno obsadzonej kategorii do 69 kg, zajął dziewiąte miejsce. Radosław Jarnut, jako jedyny piętnastolatek w stawce w najcięższej kategorii wagowej, był piąty. Wyśmienicie wystartowały też trzy nowotomyskie dziewczęta. Olga Burlaga wyjechała z Bydgoszczy ze srebrnym medalem a Paulina Kudłaszyk z brązowym. Marta Wesoła i tym razem nie dała szans rywalką, zdecydowanie wygrywając swoją kategorię, zaliczając w dwuboju 139 kg. Wynik ten był najlepszym rezultatem w klasyfikacji Sinclaira wśród wszystkich startujących dziewcząt. Dobra forma zawodniczki Budowlanych została zauważona przez trenera kadry narodowej juniorów do lat 17. Marta została powołana do reprezentowania barw kraju w międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który się odbędzie w Obornikach Śląskich.