Czerwony hit kolejki [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Czerwony hit kolejki.

Czerwony hit kolejki - ZDJĘCIA!

W niedzielę o godzinie 14 w Wąsowie rozpoczął się pojedynek w ramach drugiej kolejki rundy wiosennej grupy 4 poznańskiej B-klasy. Miejscowy LZS podejmował ekipę Dębu Bolewice. Spotkanie można było określić hitem kolejki, bowiem goście z Bolewic przed spotkaniem były liderem grupy, zaś ekipa z Wąsowa zajmowała trzecią pozycję.

Pierwsza połowa minęła raczej spokojnie, jednak z delikatną przewagą lidera grupy. To bowiem Bolewice w pierwszych 45 minutach częściej zagrażali bramce gospodarzy.

Po zmianie stron sytuacja się zmieniła. Do głosu częściej dochodzili gospodarze i to oni stwarzali więcej sytuacji. W 55 minucie szanse Wąsowa wzrosły, bowiem piłkarz z Bolewic obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę i musiał opuścić boisko.

Kwestia gola dla gospodarzy wydawała być się tylko kwestią czasu. Tak się jednak nie stało, bowiem w 60 minucie bramkę na 0:1 zdobyli goście, których napastnik uderzył z około 30 metrów na bramkę. Strzał nie był idealny, jednak bramkarz miejscowych również się nie popisał i piłka wpadła do siatki.

Gol podziałał na Wąsowo, jak płachta na byka, jednak nadal nie potrafili oni strzelić gola. Ich szanse wzrosły jeszcze bardziej po tym, jak sędzia pokazał kolejną czerwoną kartkę dla gracza Bolewic, również po drugiej żółtej. Chwilę potem padł upragniony dla gospodarzy gol na 1:1. Była to 75 minuta.

Jednak z upływem kolejnych widać było zmęczenie jednych i drugich. W 85 minucie, to zawodnik z Wąsowa wyleciał z boiska, również po drugiej żółtej kartce.

Sędzia doliczył 5 minut do podstawowego czasu gry. I właśnie w 93 minucie Wąsowo powinno objąć prowadzenie, jednak lecącą w okienko piłkę obronił bramkarz. Była to parada meczu i jak się okazało, na wagę 3 punktów. Co prawda chwilę później gospodarze mieli jeszcze rzut rożny, po którym powinni strzelić. Jednak pomocnik LZS nie trafił w bramkę strzelając z główki nad poprzeczką.

Bolewice z 32 punktami przewodzą tabeli. Drugi jest Łowyń - 29 punktów (porażka w sobotę z TS 05 Nowy Tomyśl 0:2), a trzecie Wąsowo - 28 pkt. Następne drużyny tracą do LZSu 6 punktów.

Komplet wyników z wszystkich sobotnich i niedzielnych meczów już we wtorek 4 kwietnia w Tygodniku Dzień Nowotomysko - Grodziski.