Gmina Kuślin. Luksusowe BMW i8 zderzyło się z ciężarówką na autostradzie A2

Jakub Czekała
Jakub Czekała
OSP Wąsowo
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie 17 maja na międzynarodowej autostradzie A2, na wysokości miejscowości Michorzewo w gminie Kuślin.

Przed godziną 11 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarówki z naczepą na 125 kilometrze trasy w kierunku na Świecko. Na miejsce udały się zastępy strażaków z Nowego Tomyśla oraz Wąsowa, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i służby autostradowe.

Okazało się, że w wypadku brał udział ciągnik siodłowy z naczepą, a także sportowy, luksusowy BMW i8. Warte kilkaset tysięcy złotych auto, jest hybrydą. Posiada silnik elektryczny, wspomagany benzynowym, ma wyjątkowe kształty oraz podnoszone do góry drzwi. Auto nie jest częstym widokiem na naszych drogach.

Wracając do samego zderzenia, to do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas wyprzedzania. W BMW na skutek zderzenia wyrwane zostało przednie koło, jak również uszkodzony został prawy bok. Samochód został unieruchomiony na prawym pasie drogi.

W ciężarówce z kolei uszkodzeniu uległ lewy bok naczepy, przebiciu uległa opona. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, z kolei kierowca BMW trafił na miejscu pod opiekę medyków z ZRM. Z powodu zdarzenia ruch na trasie był utrudniony, auta puszczano wyłącznie szybkim pasem ruchu.

Przypomnieć należy, że w 2020 roku, kilka kilometrów dalej doszło do wypadku autolawety, na której przewożone były między innymi luksusowe Bentleye Bentayga. Wówczas auto wpadło do rowu i przewróciło się, a oba luksusowe suvy zostały dość mocno uszkodzone.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie