Gmina Nowy Tomyśl. Charytatywny Wrak Day w Borui Nowej - dla Mai Tomczak [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W sobotę od godziny 9 rano na torze crossowym w Borui Kościelnej zorganizowano kolejną edycję wyścigów gratów - Wrak Day. Tym razem jednak cel był jeden - zebrać jak najwięcej środków dla chorej na SMA Mai Tomczak ze Zbąszynia.

Była to już ósma edycja graciarskich zawodów organizowana przez Graciarską Grupę LOK.

- Skupiliśmy się na pomocy Mai Tomczak. Startuje dziś około 50 załóg, do tego dużo fantów, dużo darczyńców, mamy całego busa nagród, do tego vouchery. Mamy nadzieję, że nasi graciarze ponownie pomogą - powiedział nam Arkadiusz Kotlarski z Graciarskiej Grupy LOK.

Wyścigi były bardzo emocjonujące - jak zawsze zresztą zawodnicy dawali z siebie wszystko, walczą o zwycięstwo. Ważniejsza tego dnia była jednak część charytatywna, w którą skutecznie włączyło się między innymi sołectwo Boruja Nowa.

Sołtys wsi Marzena Matusiak powiedziała nam, że gdy tylko pojawiła się informacja o tym, że jest propozycja udziału sołectwa w imprezie, nie zastanawiano się ani sekundy.

- Dobrze wiemy, że trudno pozyskać środki na leczenie Mai i że liczy się dosłownie każdy grosz. Sołectwo ma więc swoją kawiarenkę, w której sprzedawane są wypieki naszych mieszkanek i nie tylko. Mamy też namiot, w którym odbywa się tzw. pchli targ pluszaków. Dzieci z naszej wioski i okolicznych miejscowości oddały swoje zabawki na ten cel. Pomogliśmy też organizatorom w zbiórce fantów na loterię i licytację. Odzew był ogromny, wsparcie jeszcze większe. Wszystkim razem i każdemu z osobna za każdy gest pomocy, życzliwości dziękuję - mówi nam i dodaje:
- Jestem dumna z mieszkańców sołectwa, Rady Sołeckiej Borui Nowej, ale też wszystkich sąsiadów i przyjaciół z miejscowości obok nas.

Tymczasem zapraszamy do wpłat środków na małą Maję Tomczak - KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ!

Graciarska impreza okazała się sporym sukcesem. Taki wpis bowiem pojawił się w sobotni wieczór na Facebooku Sołectwa Boruja Nowa:

Jedno jest pewne - KILKADZIESIAT TYSIĘCY zebraliśmy dzisiaj dla chorej Mai Tomczak ze Zbąszynia. Jej tata, który był obecny podczas całej imprezy, wczoraj wchodził dla niej na Śnieżkę. Dziś biegał z puszkami, bo... liczy się każdy grosz!
Wszystkim Mieszkańcom naszego sołectwa, sąsiadom i przyjaciołom dziękuję za pomoc w zorganizowaniu kawiarenki, targu pluszaków oraz pomocy w zbieraniu fantów na licytację i loterię. Jest Państwa tak dużo, że aby nikogo nie pominąć, dziękuję wszystkim za ogromne ❤, organizatorom imprezy za możliwość udziału w tak szczytnym przedsięwzięciu.
Ps. Rekordowa cena za to 5 tys. zł za koszulkę przekazaną przez Legendy Lecha Poznań. Pozostałe przedmioty i vouchery miały tylko niewiele niższą cenę. Dziękujemy wszystkim, którzy zapełnili puszki podczas imprezy. Niedługo znowu się spotkamy.

Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

Wideo

Dodaj ogłoszenie