Gmina Nowy Tomyśl otrzymała dofinansowanie na budowę stadionu

OPRAC.:
Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
FB_Gmina Nowy Tomyśl
Udostępnij:
Gmina Nowy Tomyśl w związku z otrzymanym dofinansowaniem przygotowuje się do jednej z największych inwestycji w infrastrukturę sportową, którą będzie budowa stadionu lekkoatletycznego. O realizacji tego przedsięwzięcia rozmawiano w czwartek podczas spotkania z posłem Krzysztofem Czarneckim.

W czwartek, 11 sierpnia, Urząd Miejski w Nowym Tomyślu odwiedził poseł Krzysztof Czarnecki.

Rozmowy dotyczyły przede wszystkim modernizacji stadionu miejskiego - jednej z największych inwestycji sportowych na terenie naszej gminy - poinformował Urząd Miejski, poprzez profil na Facebooku

Przewidywana wartość inwestycji to 14 mln zł. Kwota jaką gmina otrzyma w ramach dofinansowania z drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych to 9 999.000,00 zł

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji planuje się budowę stadionu lekkoatletycznego z boiskiem do piłki nożnej. Boisko będzie posiadało sztuczną nawierzchnie z możliwością przystosowania do rozgrywek treningowych oraz rugby. Nie zabraknie czterotorowej bieżni biegowej wokół boiska z prostą 6-torową na odcinku 110 m. Pojawią się elementy lekkoatletyczne do skoku w dal z rozbiegiem jednostronnym, skoku wzwyż, tor do biegów z przeszkodami, pchnięcia kulą oraz dodatkowe urządzenia sportowe do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dodatkowo planuje się budowę asfaltowego boiska do koszykówki, boiska do siatkówki plażowej, badmintona, tenisa stołowego, trybun, placu zabaw dla dzieci oraz oświetlenia stadionu 500lx.

Na całym terenie nie zabraknie także udogodnień w postaci stojaków rowerowych, ławek oraz koszy na śmieci. Dodatkowo zainstalowane zostanie oświetlenie parkowe oraz monitoring. Zostaną wykonane nowe ciągi piesze, przestrzenie rekreacyjne a całość uzupełnią nowe nasadzenia zieleni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Politycy w studiu i.PL krytykują wpis Sikorskiego o Nord Stream

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie