Gmina Opalenica: Pod Wojnowicami samochód zderzył się z pociągiem [FOTO]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W niedzielę 3 stycznia przed godziną 7 rano na strzeżonym przejeździe kolejowym w Wojnowicach doszło do zderzenia.

Na miejsce zdarzenia wysłano strażaków z Wojnowic oraz Opalenicy, a także policję. W momencie dotarcia miejscowego zastępu okazało się, że zarówno droga wojewódzka nr 307, jak i obie linie kolejowe - do Berlina oraz do Poznania są zablokowane.

Jeden tor zajmował skład, który po zderzeniu z osobówką zatrzymał się też na samym przejeździe blokując drogę. A na drugim torze znalazło się uszkodzone auto - sportowy Hyundai. Jego kierowca - obcokrajowiec - może mówić o ogromnym szczęściu. Skład uderzył w tylną część nadwozia wozu, dość mocno je niszcząc. Mimo to mężczyzna nie doznał obrażeń i opuścił pojazd jeszcze przez przybyciem służb ratunkowych.

Z kolei w składzie kursującym w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej podróżowało 10 osób. Nikomu nic się nie stało. Obecnie na miejscu prócz strażaków pracują również policjanci oraz służby kolejowe. Utrudnienia - zarówno drogowe, jak i kolejowe potrwają jeszcze przez jakiś czas. O ich zakończeniu poinformujemy.

Tymczasem o ile pasażerowie pociągów muzą liczyć się z opóźnieniami, to kierowcy samochodów mają alternatywne drogi. Miejsce wypadku można ominąć. Pierwsza trasa, to droga Opalenica - Kozłowo i dalej na Wojnowice, a druga - to odcinek nieco dłuższy, bo z Wojnowic (ulica Łagiewska) przez Łagwy do trasy powiatowej Kuślin - Buk i dalej na Kuślin lub do Niegolewa, Rudnik i powrót do Opalenicy.

AKTUALIZACJA:
Uszkodzony samochód został usunięty z torowiska. Przejazd kolejowy również już odblokowano, przez co możliwy jest już przejazd na dw307.

Aktualizacja 2
Jak poinformowała nas czytelniczka, samochód miał stać na przejeździe jeszcze zanim nadjechał pociąg. A kierowca miał znajdować się poza pojazdem. Szczegółowy przebieg zdarzenia ustali policja.

Majówka pijanych kierowców

Wideo

Dodaj ogłoszenie