Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile osób zmarło w marcu w powiecie krośnieńskim? Porównujemy statystyki z poprzednich lat

Redakcja
Statystyki zgonów w powiecie krośnieńskim w marcu na przestrzeni lat.
Statystyki zgonów w powiecie krośnieńskim w marcu na przestrzeni lat. Pixabay
Liczba zakażonych koronawirusem w powiecie krośnieńskim wciąż wynosi zero, jednak wielu uważa, że ta liczba nie jest prawdziwa. Niektórzy twierdzą, że nie tylko są już osoby zakażone w regionie, ale również ktoś z okolicy mógł już nawet umrzeć z powodu koronawirusa. Jest to mało prawdopodobne, ale sprawdziliśmy statystykę zgonów w marcu 2020 roku (na terenie powiatu krośnieńskiego) i porównaliśmy ją z poprzednimi latami.

Dane dotyczące koronawirusa w powiecie krośnieńskim praktycznie nie ulegają zmianie. Liczba zakażonych wciąż wynosi 0, co powinno cieszyć, jednak wiele osób w tę statystykę nie wierzy. Ponadto 322 osoby objęte są kwarantanną, a 34 objęto nadzorem epidemiologicznym.

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem sięga już prawie 8 tys. Z powodu COVID-19 śmierć poniosło już ponad 300 osób w naszym kraju. Teoretycznie jeśli w powiecie krośnieńskim występowałyby zakażenia, to jest też prawdopodobieństwo, że, niestety, miałyby miejsce zgony i powinny być one odzwierciedlone w statystykach. Ale czy są?

Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krośnie Odrzańskim marzec jest miesiącem, w którym zwykle jest wypisywanych najwięcej aktów zgonu. - Należy zauważyć, że w tut. USC rejestrowane są zgony, które miały miejsce na terenie ww. gmin, ale nie są tutaj uwzględnione zgony naszych mieszkańców w innych miejscach Polski (np. szpitalach), czy innych miejscach świata (będących np. w pracy czy podróży) - wyjaśnia Mirosław Kossowski, naczelnik krośnieńskiego USC.

- Wśród aktów zgonów znaleźć się też musiały zgony osób, które zmarły na naszym terenie będąc tu przejazdem (np. na skutek wypadku), czy też z wizytą u rodziny i znajomych.

- Duży wpływ na ilość zarejestrowanych zgonów mogły też mieć zawirowania w funkcjonowaniu miejscowego szpitala, czy jego oddziałów. Były takie lata, że niektóre oddziały funkcjonowały w Gubinie i odwrotnie - dodaje Kossowski.

Jak więc prezentują się statystyki? Sprawdźmy:

Akty zgonów sporządzone w marcu w powiecie krośnieńskim na przestrzeni lat:

  • 2010 - 42
  • 2011 - 35
  • 2012 - 37
  • 2013 - 34
  • 2014 - 35
  • 2015 - 40
  • 2016 - 34
  • 2017 - 34
  • 2018 - 33
  • 2019 - 24
  • 2020 - 36

Oznacza to, że najwięcej zgonów w regionie zarejestrowano 10 lat temu. Czy w marcu 2020 roku, kiedy koronawirus dotarł już do Polski, ta liczba wzrosła? W porównaniu z zeszłym rokiem zdecydowanie, jednak patrząc na pozostałe lata, to statystyka jest bardzo podobna i wątpliwe jest to, że koronawirus ma na nią wpływ. A może myślicie inaczej?

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

Koronawirus w Polsce. Policjanci sprawdzają, czy ludzie przestrzegają zasad kwarantanny:

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto