Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kanał patostreamowy z Kononowiczem zniknie? Interwencja KRRiT po materiałach TVP i "Głosu Wielkopolskiego"

OPRAC.:
Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
Niedoszły prezydent Białegostoku żyje w uwłaczających warunkach. Twórcy patostreamu zarabiają na jego nieszczęściu.
Niedoszły prezydent Białegostoku żyje w uwłaczających warunkach. Twórcy patostreamu zarabiają na jego nieszczęściu. Źródło: YouTube/Mleczny Człowiek - Krzysztof Kononowicz
Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski skierował do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości wniosek o podjęcie działań w związku z treściami dotyczącymi Krzysztofa Kononowicza umieszczonymi na YouTube. O sprawie jako pierwszy poinformował program Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera", emitowany w TVP. Patologię, której ofiara padł Kononowicz, zbadał także „Głos Wielkopolski".

O zawiadomieniu przez KRRiT Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości poinformował portal Onet.pl. W tym samym czasie Rzecznik Praw Obywatelskich, Marcin Wiącek, złożył do tego organu skargę na odcinek programu „Sprawa dla reportera", który jako pierwszy nagłośnił sprawę. Dotyczy ona wyemitowanych fragmentów patostreamów, w których Krzysztof Kononowicz brał udział.

Odcinek ten został skrytykowany za obsceniczność, która zdaniem RPO naruszyła art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji

. - Poruszanie tematu osób cierpiących w towarzystwie sensacyjności jest zwyczajnie niestosowne - komentowała dla Onetu medioznawczyni dr Małgorzata Bulaszewska. - Pojawienie się tematu patostreamingu w „Sprawie dla reportera" przeczy idei tego programu.

"Sprawa dla reportera" jako pierwsza nagłośniła problem

Tymczasem program był pierwszym ogólnopolskim medium, które zainteresowało się sprawą Krzysztofa Kononowicza, który wcześniej zdobył sławę jako kandydat na prezydenta Białegostoku.

- Od początku dążyliśmy do tego, by zainteresować sprawą wykorzystywania Kononowicza inne, większe media. Śledzimy ten temat i próbujemy nagłośnić upokarzające traktowanie Kononowicza i jego współlokatora - mówili w wywiadzie z „Głosem Wielkopolskim" Jakub Szczęsny z portalu Antyweb.pl i youtuber Łukasz Wójcik, zajmujący się sprawą.

Obserwuj nas także na Google News

- Chcemy doprowadzić do tego, by Google, do którego należy YouTube, przestało sprzyjać patostreamerom i patologicznym treściom. Przedstawiciele Google zasłaniają się tzw. wytycznymi dla społeczności, które są w praktyce tylko ładnie brzmiącymi, politycznie poprawnymi hasłami. Nie robią nic, by zamknąć interes Sławomira N., który zarabia krocie na krzywdzie dwójki chorych, niepełnosprawnych ludzi — podkreślali.

Cały wywiad dotyczący patostreamu: Człowiek traktowany gorzej, niż zwierzę. "Kanał z Krzysztofem Kononowiczem musi zniknąć"

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kanał patostreamowy z Kononowiczem zniknie? Interwencja KRRiT po materiałach TVP i "Głosu Wielkopolskiego" - Głos Wielkopolski

Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto