LUMAR, MAC
Juniorzy młodsi Lecha zostali mistrzem jesieni w CLJ-17
Juniorzy młodsi Lecha zostali mistrzem jesieni w CLJ-17 lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka
Zakończyła się jesienna część rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. W grupie B, w której występują zespoły z Wielkopolski, zdecydowanie najlepszy okazał się Lech Poznań, który w 14 spotkaniach zgromadził 33 punkty – 10 zwycięstw, trzy remisy i jedna porażka.

Drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Bochińskiego o osiem punktów wyprzedziła Arkę Gdynia - jedyny zespół który zdołał pokonać lechitów - oraz o dziewięć Lechię Gdańsk. AP Reissa Poznań zajęła czwarte miejsce (21 punktów), a Warta Poznań piąte (19). Oba zespoły zapewniły sobie udział w rozgrywkach także w wiosennej części sezonu.

W ostatniej jesiennej kolejce rozgrywek nie było niespodzianek. Lech pewnie wygrał w Popowie z opuszczającą grupę B SI Arkę Gdynia 3:1 (1:0). Na gola Kacpra Sommerfelda w 19. minucie goście zdołali wprawdzie odpowiedzieć siedem minut po przerwie, ale końcówka meczu należała do lechitów. W 71. minucie gola zdobył Hubert Szulc, a rezultat ustalił Sommerfeld w 78. minucie.

Piłkarze AP Reissa dobrą rundę jesienną zakończyli wygraną z Pogonią Szczecin 3:2 (1:1). Mecz był bardzo interesujący. Zespół AP Reissa w 38 minucie objął prowadzenie po golu Mikołaja Witkowskiego, ale szczecinianie nie zamierzali rezygnować z uzyskania korzystnego wyniku i W 51 minucie to oni wyszli na prowadzenie 2:1. Do wyrównania doprowadził w 65 minucie Patryk Waliś, a trzy punkty gospodarzom zapewnił już w doliczonym czasie drugiej połowy Jan Książkiewicz.

Na duże słowa uznania zasłużyli tym razem juniorzy młodsi Warty, którzy w swoim ostatnim meczu wygrali z drugą drużyną grupy Arką Gdynia 5:2 (2:2), choć po 14 minutach przegrywali już 0:2. Jeszcze przed przerwą Zieloni doprowadzili jednak do remisu po golach Maksymiliana Hyżyka (25) i Mateusza Wojciechowskiego (32), zaś w końcówce spotkania przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Mateusz Wojciechowski (79), Mikołaj Narożny (81) oraz Mikołaj Stangel (90).

W czwartym meczu ostatniej kolejki Lechia Gdańsk zgodnie z przewidywaniami pewnie pokonała w Sopocie najsłabszą drużynę grupy Chemika Police 3:0 (1:0) pieczętując swoją trzecią pozycję. Chemik Bydgoszcz w jesiennej części rozgrywek nie wygrał żadnego spotkania cztery mecze remisując i podobnie jak SI Arka Gdynia, nie wystąpi już w wiosennej części rozgrywek grupy B.

Królem strzelców jesiennej części rozgrywek w grupie B Centralnej Ligi Juniorów U 17 został Kacper Urbański (Lechia Gdańsk). który zdobył 12 bramek, wyprzedzając Cypriana Włodarczyka (Pogoń Szczecin) – 9 bramek oraz Norberta Pacławskiego (Lech Poznań) i Patryka Soboczyńskiego (Arka Gdynia) – 8 goli. Najskuteczniejszy strzelec AP Reissa Wiktor Gaweł oraz najlepszy snajper Warty Poznań Mateusz Wojciechowski uzyskali po 6 bramek.

Wiosną rywalizacja toczyć się będzie już o medale MP juniorów młodszych. Zwycięzcy każdej z czterech grup CLJ U17 awansują do półfinału MP. Juniorzy młodsi Lecha, aktualni wicemistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej jesienią udowodnili, że także w tym sezonie powinni liczyć się w rywalizacji o najwyższe cele.

W grupie B zdegradowane zespoły SI Arki Gdynia oraz Chemika Bydgoszcz wiosną zostaną zastąpione przez zwycięzców baraży, w których Jaguar Gdańsk zmierzy się z FASE Szczecin (23 oraz 26 listopada), a CWZS Bydgoszcz z Błękitnymi Wronki. W drugiej z par pierwszy mecz w sobotę 23 listopada w Bydgoszczy (godz. 12), rewanż we wtorek 26 listopada w Popowie (godz. 12).

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: