Nowy Tomyśl: Brawa dla dziewczyn! Wygrały turniej Pantery Basket Cup U11!

Dominika Kapałka
Dziewczyny wygrały turniej!
Dziewczyny wygrały turniej! Archiwum Dream Team
W dniach 2-3 października 2021 r w Szubinie odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Szubin - PANTERY BASKET CUP U11.

Do turnieju przystąpiło 5 zespołów, wśród nich znalazły się nowotomyślanki- aktualne mistrzynie Wielkopolski w kategorii U10.

Dziewczyny trenujące od 2 lat pokonały wszystkie zespoły. Najtrudniejsze spotkanie odbyło się z gospodyniami PANTERY Szubin.

Po dwóch dniach zmagań koszykarskich klasyfikacja drużynowa przedstawiła się następująco :

1. DREAM TEAM NOWY TOMYŚL
  2. PANTERY SZUBIN
  3. BYCZA AKADEMIA SP2 GNIEZNO
  4. UKS JEDYNKA LĘBORK
  5. BASKET 25 BYDGOSZCZ

Dodatkowo nasze zawodniczki otrzymały wyróżnienia indywidualne: najlepszym obrońcą została Ania Piosik, do piątki All Stars turnieju wybrano Igę Konieczną a MVP została Hanna Bielawa.

• PIOSIK ANNA

Klub powstał w 2014 roku, na swym koncie mamy już zdobycie 4 mistrzostw Wielkopolski, 10 wychowanek zostało objętych szkoleniem kadr wojewódzkich, a 3 nasze dziewczyny znalazły się w kadrze Polski.