Nowy Tomyśl: LKS "Budowlani Całus" wracają z Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS z medalami

OPRAC.:
Julia Kasperczak
Facebook LKS "Budowlani-Całus"
20-23 sierpnia w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów do lat 15 oraz do lat 17. LKS "Budowlani-Całus" wrócili z tych mistrzostw z wieloma medalami.

W zawodach wzięło udział 41 zawodników oraz zawodniczek reprezentujących nowotomyski klub LKS „Budowlani Całus”. Pierwszego dnia swoje zmagania rozpoczęły dziewczęta. Tego dnia podium wywalczyła Patrycja Górna, która zdobyła drugie miejsce trzykrotnie pobijając swoje życiowe rekordy. Tuż za podium znalazły się trzy zawodniczki Z.Molenda, O.Przybył oraz G.Kupś.
21 sierpnia, czyli drugiego dnia zawodów udział wzięło 18 zawodników LKS „Budowlani Całus”, w tym także chłopcy, którzy tego dnia rozpoczęli swoje zmagania. Tego dnia Paulina Michalska zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej, a srebro wywalczyła Martyna Rosolska i Adrian Krupa.
Trzeciego dnia Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS złoto zdobył Kacper Dziamski. Srebro w swojej kategorii zdobyli Adrian Haładuda oraz Kacper Lemański. Brąz wywalczył Sergiusz Wójcik, który startował w tej samej kategorii co A.Haładuda.
Ostatni dzień zawodów to start Szymona Lisiaka, który zdobył brązowy medal w swojej kategorii. Ostatniego dnia podsumowano także klasyfikację klubową, w której LKS „Budowlani Całus” zdobyli 147 punków oraz klasyfikację wojewódzką, w którym woj. Wielkopolskie uzyskało pierwsze miejsce. Jak podkreśla LKS „Budowlani Całus” w swoich relacjach: „To były naprawdę udane mistrzostwa! Wielkie brawa dla zawodników za nowe rekordy i wspaniałą sportową walkę.”

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe