Nowy Tomyśl. LKS "Budowlani Całus" z medalami na Mistrzostwach Polski Seniorów i Mistrzostwach Polski u-23

OPRAC.:
Julia Kasperczak
archiwum LKS Budowlani Całus
LKS "Budowlani Całus" wracają z medalami z łączonych Mistrzostw Polski Seniorów i Mistrzostw Polski U-23. Wspaniałe występy nowotomyskich ciężarowców!

Od 26 do 29 listopada w Biłgoraju odbywały się łączone Mistrzostwa Polski Seniorów i Mistrzostwa Polski U-23. Na zawodach, LKS "Budowlani Całus" reprezentowała grupa 8 zawodników: Paulina Kudłaszyk, Weronika Mróz, Piotr Kudłaszyk, Damian Keller, Radosław Jarnut, Mikołaj Miliński oraz Adrian Krupa.

W kategorii klubów w Mistrzostwach Polski do lat 23 nowotomyski klub zajął 3 miejsce. Zawodnicy LKS "Budowlani Całus", którzy byli faworytami w swoich kategoriach nie zawiedli. Pobito 11 rekordów życiowych. Paulina Kudłaszyk zdobyła tytuł Mistrzyni Polski U-23 i Wicemistrzyni MP Seniorów. Jej młodszy brat Piotr Kudłaszyk zdominował kategorię do 73 kg. Zdobył oba tytuły Mistrza Polski Seniorów, jak i Mistrza Polski do 23 lat. Piotr Kudłaszyk zajął również II miejsce w klasyfikacji wg punktacji Sinclaira w MP do lat 23.

Medalistą Mistrzostw Polski do lat 23 został Damian Keller, który zajął III miejsce. W podrzucie wywalczył srebro. Fantastycznie zaprezentował się również 13-letni Adrian Krupa, który wystartował w kategorii seniorskiej do 55 kg i zdobył brązowy medal. To wielkie osiągnięcie młodego sztangisty. Blisko podium był także Radosław Jarnut, który zajął V miejsce w MP do lat 23.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?