Nowy Tomyśl, Lwówek. Porażki piłkarzy [FOTO]

Tomasz Matusiak
W sobotę 17 marca powrócili do ligowej rywalizacji piłkarze Pogoni Lwówek i Polonii Nowy Tomyśl

Kluby rozgrywały mecze z 29 kolejki, która została przeniesiona na wcześniejszy termin. Oba zespoły swoich pierwszych przeciwników podejmowały na własnych obiektach. Piłkarze z Lwówka zagrali z 1922 Lechią Kostrzyn i niespodziewanie wysoko przegrali 0:4. Bohaterem spotkania był Marcin Stoiński, który zdobył trzy gole. W drugiej połowie zaliczył klasycznego hat-tricka. Do przerwy było 1:0 dla gości po golu Mariusza Nejmana.

Teoretycznie jeszcze trudniejsze zadanie czekało na polonistów. Do Nowego Tomyśla przyjechał bowiem lider, Luboński FC Luboń. Z kolei Polonia jest na ostatnim miejscu w tabeli, jednak wiosną to już będzie zdecydowanie lepsza drużyna. Tym razem sił i umiejętności trochę zabrakło. Trzy punkty, po emocjonującym meczu, pojechały do Lubonia. Lider zwyciężył 2:1. Pierwsze pół godziny utwierdziły wszystkich optymistów w przekonaniu, że jest to lepsza wersja Polonii. W trzecim kwadransie jednak goście wykorzystali słabości gospodarzy. Po golach Nowaczyka w 40 oraz Smuniewski w 43 minucie schodzili do szatni z komfortową zaliczką. Po zmianie stron Polonia ruszyła z impetem. Goście cofnęli się, a długie zagrania w pole karne siały zamęt w szeregach Lubońskiego. Po rzutach rożnych goście dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Mateuszowi Kobieli z kolei zabrakło centymetrów by wepchnąć piłkę do siatki. Wreszcie w 64 minucie padł gol kontaktowy. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę zgrał Krzysztof Marchewka, a Mateusz Kobiela skierował ją do siatki. Chwilę radości zmąciło nieodpowiedzialne zachowanie Dariusza Nowaczyka, który uderzył przeciwnika i otrzymał czerwoną kartkę. Pięć minut potem siły się wyrównały, bo zawodnik gości także opuścił boisko po wykluczeniu. Mogło się wydawać, że poloniści pójdą za ciosem. W miarę dobrze gra wyglądała do 80 minuty. W końcowym fragmencie zabrakło sił i Luboński dość spokojnie dowiózł prowadzenie do końca.

Skład Polonii: Jóźwiak – Górka, Pachelski, Kolecki – Piechowiak (80. Łuczak), B. Knop, D. Nowaczyk, Kozłowski, Puncewicz (46. Marchewka) – Kobiela (70. Łamaszewski), M. Knop.