Nowy Tomyśl, Lwówek. Zwycięstwa obu drużyn

Tomasz Matusiak
Nie tracą rozpędu piłkarze Polonii Nowy Tomyśl. Podopieczni Pawła Brzeskota odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali 2:1 na własnym obiekcie Wartę Międzychód

Początek spotkania należał do gości. Grali składniej i szybciej. Ich przewaga przekładała się na ilość stałych fragmentów gry. Po wyrzucie piłki z autu futbolówka spadła pod nogi napastnika gości, Bartosza Nowaka. Ten z ostrego kąta przymierzył mocno i dokładnie. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce. Poloniści się przebudzili i sukcesywnie budowali swoją przewagę. W 42 minucie dopięli swego. Po rzucie rożnym dla gospodarzy, sędzia dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Bartłomiej Górka. Tuż po zmianie stron padł decydujący gol. W zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Damian Kozłowski. Do końca meczu obie strony miały po kilka dogodnych sytuacji, lecz więcej goli już nie padło.

W sobotę radowano się także we Lwówku. Tam z kolei Pogoń wygrała z Polonią Chodzież 3:1. Dwie bramki zdobył Milonas Kostas i jedną Rafał Napierała. Było to drugie z rzędu zwycięstwo zawodników Rafała Jakubiaka, które pozwoliło odsunąć się od strefy spadkowej. W dwudziestej minucie Pogoń objęła prowadzenie. Po rzucie wolnym, celnym strzałem popisał się Kostas Milonas. Tuż po zmianie stron ten sam zawodnik strzelił swoją drugą bramkę. Spokojne prowadzenie zmąciła bramka kontaktowa, którą goście zdobyli w 60 minucie. Wkradło się trochę niepewności, którą na szczęście przegonił Rafał Napierała. Rezerwowy zawodnik Pogoni po pięknym uderzeniu ustalił wynik spotkania.

Więcej na ten temat w tygodniku, Dzień Nowotomysko-Grodziski, 17 kwietnia.