Nowy Tomyśl. Piotr Kudłaszyk z medalem na Mistrzostwach Polski. Paulina Kudłaszyk na 4. miejscu

OPRAC.:
Julia Kasperczak
archiwum LKS Budowlani-Całus
Zawodnik LKS "Budowlani-Całus" Nowy Tomyśl Piotr Kudłaszyk zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 73 kg. Paulina Kudłaszyk w rwaniu zajęła 4. miejsce

Jak informuje klub - w rwaniu zaliczył wszystkie trzy podejścia (121, 126 i 128 kg), a w podrzucie dwa (152 i 157 kg), co dało mu pierwsze miejsce. Trzeciej próby już nie podjął.

-Drugą reprezentantką klubu z Nowego Tomyśla była jego siostra - Paulina Kudłaszyk. Paulina w rwaniu zajęła 4. miejsce zaliczając w pierwszym podejściu 48 kg. Dalsze próby na 50 i 51 kg były nieudane. Prawdziwy horror rozpoczął się w podrzucie. By zdobyć brąz trzeba było podrzucić 64 kg. I od takiego ciężaru podrzut rozpoczęła Paulina

- relacjonuje LKS Budowlani-Całus. Niestety Paulina Kudłaszyk zaliczyła go dopiero w trzeciej próbie. W dwuboju dźwignęła 112 kg, co dało brązowy medal w dwuboju i srebrny w podrzucie.