Anna Wyrwa-Sadowska
Piotr Kudłaszyk wywalczył w Polkowicach srebro
Piotr Kudłaszyk wywalczył w Polkowicach srebro Archiwum
Udany występ zawodników „Budowlanych” na Turnieju Barbórkowym w Polkowicach

W niedzielę, 16 grudnia w Polkowicach, odbył się doroczny Turniej Barbórkowy organizowany przez klub Górnik Polkowice. Zawodnicy nowotomyskiego klubu pojechali na Śląsk w siedmioosobowym składzie pod opieką trenera Wojciech Piechowiaka oraz Pawła Kudłaszyka.

„Budowlani” zdobyli trzy srebrne medale i jedno złoto. W kategorii wiekowej mężczyzn do lat 14., Piotr Kudłaszyk wywalczył srebrny medal, pokonując ciężary o wadze 83 i 85 kg i paląc trzecie podejście do 87 kg. W tej samej kategorii Mikołaj Krukowski zajął czwarte miejsce (80, 85 i spalone 90 kg). Z kolei w kategorii wiekowej mężczyzn do lat 17. Radosław Jarnut uplasował się na szóstej pozycji, a Dominik Stroiński na dwunastej. Mimo że medali nie wywalczyli, trener jest zadowolony z ich startu.

Dołącz do społeczności Dnia Nowotomysko - Grodziski na Facebooku

Świetnie poszło dziewczynom. Marta Wesoła startująca w kategorii do lat 16. kobiet zwyciężyła. Z kolei Paulina Kudłaszyk zakończyła zawody z wynikiem 61 kg i tym samy wywalczyła srebro, za Martą Wesołą. Patrycja Piechowiak w kategorii seniorek w pierwszym podejściu zaliczyła 95 kg, w drugim 100 kg, w trzecim podchodząc do 110 spaliła. Wróciła więc ze srebrnym medalem.