Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nowy Tomyśl. Rekordowa "Chyża 10" FOTO

Jakub Czekała
Nowy Tomyśl. "Chyża 10" w cieniu tragedii. W sobotę ulicamy gminy Nowy Tomyśl przebiegło blisko 1000 biegaczy, którzy wzięli udział w biegach ulicznych "Chyża 10". Zawodnicy startowali na dystansie 10 kilometrów.

Nowy Tomyśl. "Chyża 10" w cieniu tragedii. Start i metę zlokalizowano w okolicach banku PKO na ulicy Tysiąclecia. To właśnie tam punktualnie o godzinie 10 wystartowali zawodnicy oraz zawodniczki, ale także zawodnicy nordic walking oraz jeden handbike-owiec.

Niestety podczas biegu doszło do tragedii. Tuż przed samą metą, jeden z zawodników - około 30-letni mężczyzna z Poznania - nagle opadł. Pierwszej pomocy natychmiast udzielili mu inni biegacze, a po chwili ratownicy z pogotowia.

Jeszcze na miejscu biegacz był reanimowany. Do życia przywracano go również w karetce, którą natychmiast trafił do szpitala. Okazało się, że u mężczyzny doszło do zatrzymania akcji serca.

- Wszystko wyglądało bardzo źle. Ta reanimacja na ulicy. Szok. Mam nadzieję, że biegacz dojdzie do zdrowia - powiedziała nam pani Alicja, która przypatrywała się akcji ratunkowej.

Jak powiedział nam szef nowotomyskiego SORu dr Elnur Amgad, obecnie biegacz w stanie bardzo ciężkim przebywa na Oddziale Intwensywnej Opieki Medycznej nowotomyskiego szpitala. Jest podłączony do respiratora.

Wyniki:

Trzecią nowotomyską Chyżą wygrał jeden ze sponsorów zawodów - Marcin Fehlau z Poznania. Drugie miejsce zajął Tomasz Wiatr z Poznania, a trzecie Piotr Humerski z Goździchowa.

Najlepszy z Nowotomyślan w kategorii open był Dariusz Ruta, który zajął 13 miejsce.

Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Janasiak z Poznania (9 w generalce).

Patron medialny imprezy - Tygodnik Dzień Nowotomysko - Grodziski ufundował puchar dla najlepszego zawodnika połowy stawki. Wygrał go Stefan Komorowski z Poznania (katwgoria wiekowa M60).

Najlepsi w poszczególnych kategoriach: M16 - Nikodem Ptak z Wolsztyna, M20 - Adam Chudzicki z Lubonia, M30 - Wiesław Daleki z Nowego Widzimia, M40 - Roman Janas z Grodziska Wlkp., M50 - Piotr Karasiewicz z Gniezna, M60 - Zbigniew Klapa z Grodziska Wlkp., M70 - Bogdan Waluszyński z Gniezna.

K16 - Ola Matysiak z Grodziska Wlkp., K20 - Ania Gracz z Nowej Dąbrowy, K30 - Marlena Nowacka z Piasków, K40 - Katarzyna Besz z Poznania, K50 - Aleksandra Dzierzkowska z Kozichgłów, K60 - Krystyna kolańczyk z Poznania, K70 - Maria Pańczak z Poznania.

Mistrzostwa Polski Dyrektorów Imprez Biegowych wygrał Adam Chudzicki z Lubonia. W tej samej kategorii wśród pań najlepsza była Marzenna Perz z Bukowca.

Najlepszy biegacz gminy Nowy Tomyśl to Dariusz Ruta, a wśród pań Emilia Perz z Bukowca. Kategorię Hand Bike - czyli wózków inwalidzkich wygrał Robert Malewicz z Wolsztyna.

Kategorię zawodników niedowidzących wygrał Marek Dolatowski ze Świebodzina. Piotr Mińczyk z Zielonej Góry, z synkiem otrzymał puchar za 1 miejsce w kategorii Bobas Open, a nagrodę fair play w tej kategorii dostał Michał Sokół reprezentujący Grodziski Klub Biegacza.

Kategorię Rodzinka Open wygrali Patryk i Jarosław Grządzielscy z Nowego Tomyśla.