Nowy Tomyśl - Siatkarki z ZS nr 2 najlepsze

Kuba Czekała
Mistrzowska reprezentacja ZS numer 2 Nowy Tomyśl
Mistrzowska reprezentacja ZS numer 2 Nowy Tomyśl Archiwum
Ogromny sukces siatkarek z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Dziewczęta wygrały mistrzostwa powiatu i zajęły drugie miejsce w zawodach rejonowych.

Pierwszy turniej odbył się w Nowym Tomyślu, a grano do dwóch wygranych setów.

Tamże trenowane przez Jacka Pieprzyka, a grające w składzie: Agnieszka Barańska, Martyna Starzak, Patrycja Stawujak, Agnieszka Parzybok, Joanna Dura, Zuzanna Lemańska, Samanta Siwczak i Anna Bryza dziewczęta nie dały szans swoim rywalkom.
W półfinale pokonały koleżanki z Opalenicy 2:0, w setach 25:14 i 25:18. W drugiej parze ZSOiP Nowy Tomyśl ograł rywalki z ZSRCKU Trzcianka 25:15 i 25:18.
W meczu o 3 miejsce lepsza okazała się Trzcianka, która ograła Opalenicę 2:0 w stosunku 27:25 w obu setach.

Derbowe spotkanie finałowe, w którym spotkały się dwie ekipy z Nowego Tomyśla zakończyło się zwycięstwem „dwójki” 2:0, w stosunku 25:21 i 25:16.
Dzięki zdobyciu mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych, dodajmy, że szósty raz z rzędu, dziewczęta zapewniły sobie udział w zawodach rejonowych.

Finał także odbył się w hali gimnazjum w Nowym Tomyślu, a udział brały drużyny reprezentujące powiaty: Międzychód, Grodzisk Wlkp., Szamotuły, Poznań, Oborniki oraz Nowy Tomyśl.
W grupie reprezentantki Staszica spotkały się z LO Grodzisk oraz LO Rogoźno wygrywając oba mecze po 2 – 0. W półfinale drużyna Jacka Pieprzyka zmierzyła się z LO Międzychód wygrywając 2:0.

- W meczu finałowym zmierzyliśmy z LO Szamotuły przegrywając po ciężkiej i wyrównanej walce 0:2.
Jest to już kolejny sukces dziewcząt, które dotychczas trzykrotnie wygrywały Mistrzostwo Rejonu – mówi trener Jacek Pieprzyk.