Nowy Tomyśl: Szkoła Podstawowa nr 2 z medalem na Mistrzostwach Polski

OPRAC.:
Julia Kasperczak
archiwum SP2 w Nowym Tomyślu
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 wrócił z Mistrzostw Polski w szachach z medalem!

W dniach 13 - 16 września w Szklarskiej Porębie, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski - Igrzyska Dzieci w Szachach. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Tomyślu wywalczyła sobie awans do tych zawodów, zdobywając drugie miejsce w finale wojewódzkich rozgrywek drużynowych - XI Wielkopolskie Igrzyska Dzieci w szachach, które odbyły w grudniu 2019 roku w Zbąszyniu.
Drużyna nowotomyskiej szkoły w składzie: Zuzanna Biniak, Jan Myszkowski, Jędrzej Bąk oraz Oliwier Osękowski, wywalczyła w klasyfikacji ogólnej mistrzostw Polski siódme miejsce.

Na wyróżnienie zasługuje Jan Myszkowski, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył trzecie miejsce.