Nowy Tomyśl. Udany występ Piotra Kudłaszyka na Mistrzostwach Europy w Moskwie

OPRAC.:
Julia Kasperczak
Zawodnik LKS "Budowlani-Całus" zdobył 10. miejsca podczas Mistrzostw Europy w Moskwie. PZPC
Piotr Kudłaszyk zaliczył udany debiut na dużej, seniorskiej imprezie. Zawodnik LKS "Budowlani-Całus" zajął 10. miejsce na Mistrzostwach Europy w Moskwie.

Piotr Kudłaszyk z wynikiem 316 kg w dwuboju - w rwaniu podniósł 142 kg, a w podrzucie 174 kg - zajął dziesiąte miejsce w kategorii 73 kg, na Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w Moskwie. Złoty medal podczas zawodów trafił do Daniyara Ismyilova z Turcji, z wynikiem 341 kg (160+181).

Jak informuje LKS "Budowlani-Całus", zarówno sam zawodnik, jak i trener klubowy Marcin Lampe są zadowoleni z występu w Moskwie, jednak nie ukrywają, że liczyli na więcej. Występ ten dla wciąż młodego zawodnika, bowiem Piotr ma 22 lata, można potraktować jako solidne przetarcie przed kolejnymi poważnymi zawodami.