Nowy Tomyśl: Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego przedszkola w Glinnie

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego przedszkola w Glinnie
Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego przedszkola w Glinnie Anna Borowiak
Udostępnij:
Choć droga do rozpoczęcia tej inwestycji nie należała do najprostszych, trwa wyczekiwana budowa nowego przedszkola w Glinnie. W piątek, 28 stycznia, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego, w której wzięli udział przedstawiciele nowotomyskiego samorządu i zaproszeni goście.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma CAŁUS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, a całkowity, ryczałtowy koszt ma wynieść prawie 9,8 mln zł. Gmina ogłaszała kolejne przetargi, ale nie udawało się wyłonić wykonawcy z powodu zbyt wysokich kwot zaproponowanych przez firmy. Przy trzecim podejściu wybrana została firma PHU MAT-BUD Zakład Ogólnobudowlany Piotr Mickiewicz z Grójca Wielkiego. Natomiast w tym samym czasie firma LK INVEST Sp. z o.o z Wrocławia odwołała się od tej decyzji i wygrała spór z KiO. W efekcie nastąpiła ponowna ocena ofert. W ostateczności firmą wykonawczą miała być firma z Wrocławia, która jednak się wycofała i zrezygnowała z realizacji inwestycji.

Burmistrz w związku z rezygnacją wystąpił do firmy Budownictwo M. Całus sp. z o.o. Sp.k z Borui Nowej z pytaniem, czy podejmą się realizacji tego zadania. Umowę podpisano we wrześniu ubiegłego roku. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie projektu od podstaw, poczynając od wykonania stanu surowego po prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz jego wyposażenie. Po stronie wykonawcy leży również wykonanie ogrodzenia, placu zabaw oraz zieleni na całym terenie.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego przedszkola w Glinnie

Prace ruszyły. W piątek, 28 stycznia, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego, w której wzięli udział przedstawiciele nowotomyskiego samorządu i zaproszeni goście - europosłanka Elżbieta Rafalska, wojewoda Michał Zieliński, poseł Marcin Porzucek, wiceminister Grzegorz Piechowiak oraz przedstawiciele wykonawcy.

- Planowana liczba oddziałów pozwoli zaopiekować się 325 dziećmi z terenu naszej gminy. To potężna inwestycja, bardzo rozwojowa i potrzebna (...) Rodzice będą mogli swobodnie pracować, a dzieci będą miały wspaniałą, profesjonalną opiekę - mówił burmistrz Włodzimierz Hibner.

"Chcemy tym dzieciom stworzyć bardzo dobre warunki nauki i rozwoju"

Zastępczyni burmistrza, Grażyna Pogonowska, podkreślała również, że w tej chwili oddziały przedszkolne funkcjonują w szkołach, a tak być nie powinno.

- Chcemy tym dzieciom stworzyć bardzo dobre warunki nauki i rozwoju, dlatego kiedy ten obiekt będzie oddany, to wszystkie dzieci przedszkolne ze szkoły numer 2 i numer 3 będą miały tutaj swoje miejsce. Oprócz tego przeniesiemy dzieci z przedszkola nr 3, ponieważ budynek jest w bardzo złym stanie technicznym - podkreślała G. Pogonowska.

To niewątpliwie największa inwestycja oświatowa w gminie Nowy Tomyśl w ostatnich kilku latach. W budowanym przedszkolu planowane jest utworzenie 13 oddziałów dla 325 dzieci. Jego kubatura to według projektu ponad 9 tys. metrów sześciennych.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego przedszkola w Glinnie

Nowy Tomyśl: Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego p...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie