Opalenica: Auto potrąciło 11-latkę. Wypadkowy piątek na drogach powiatu nowotomyskiego [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Archiwum czytelnika
Przedświąteczny szał wyraźnie daje nam się we znaki. Na drogach, szczególnie w piątkowe popołudnie przybyło kierowców, jest dość tłoczno - bo wszyscy jeszcze przed świętami chcą dokończyć przygotowania, zrobić potrzebne zakupy. Niestety są już pierwsze negatywne skutki.

Piątek jest dość niespokojny, jeśli chodzi o zdarzenia drogowe. Tylko do godziny 21 doszło do trzech wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, a także do kilku kolizji.

Około godziny 10 w Zbąszyniu potrącona przez auto została potrącona 75-letnia kobieta. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Jednak prawdziwy wysyp zdarzeń wystąpił po południu.

Około godziny 16, na wysokości stacji Circle K w Przyłęku rowerzystka została potrącony przez samochód ciężarowy. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do nowotomyskiego szpitala. Okazało się również, że w momencie wypadku, znajdowała się pod wpływem alkoholu, miała ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Również około godziny 16 na 104 kilometrze autostrady A2, w kierunku Warszawy zderzyło się kilka samochodów. Na szczęście nikt nie został ranny.

Około godziny 17 na ulicy Wyzwolenia w Opalenicy samochód osobowy potrącił 11-latkę. Policjanci ustalili, że kierowca Passata wjechał na przejście dla pieszych, przez które przechodziła dziewczynka. Ta z obrażeniami najpierw trafiła do szpitala w Nowym Tomyślu, a następnie została przewieziona do szpitala w Poznaniu.

Nie był to koniec. Około godziny 17.40 strażacy z Nowego Tomyśla i Zbąszynia oraz Policja i służby autostradowe zostali wysłani do wypadku na 94 km A2 w kierunku Warszawy. Okazało się, że w korku, który utworzył się w związku z poprzednią kolizją, zderzył się dwa samochody. Nikomu nic się nie stało.

Policja apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu, a zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych o większą rozwagę i koncentrację na drodze.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Dodaj ogłoszenie