Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Opalenica - Szopienice. Mistrzostwa Polski do lat 17

opr. PEW
Archiwum Promień Opalenica
Na rozgrywanych w Szopienicach Mistrzostwach Polski do lat 17-tu aż dwóch zawodników opalenickiego klubu stanęło na najwyższym stopniu podium

Młodzi ciężarowcy klubu Promień Opalenica po raz kolejny udowodnili, że na arenie krajowej stanowią mocną ekipę.

Pierwszy złoty medal dla Opalenicy zdobył Piotr Poniedziałek, startujący w kategorii 62 kg. Jego wynik to 231 kg (106 + 125). Następnego zawodnika wyprzedził aż o 19kg!!

Nadzieje spełnił także Jakub Kuffel, który startował w kategorii 94 kg. W dwuboju uzyskał 300kg (140 + 160) i nie miał sobie równych. Dla Jakuba to już drugi tytuł Mistrza Polski do lat 17!

Bardzo dobrze zaprezentowała się Jullia Stiller, która w kategorii do53 kilogramów zajęła szóste miejsce. Jej wynik w dwuboju to 103kg (43 + 60). Julia zaliczyła pięć podejść. Do zdobycia medalu zabrakło jej zabrakło jej sześciu kilogramów.

Dołącz do nas na Facebooku

W wadze do 77kg wystartował Jakub Łyskawa zajmując wysokie czwarte miejsce w dwuboju z wynikiem 231kg (96kg + 135kg). Kuba poprawił swoje „życiówki”, zdobył też „mały” brązowy medal za podrzut.

Dzięki tym wynikom opalenicki klub został sklasyfikowany na siódmej pozycji na 50 zespołów startujących w zawodach.