Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PKP wcześnie zamyka dworzec w Opalenicy. Oburzeni mieszkańcy marzną na peronach

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Czy mieszkańcy mogą liczyć na poprawę obecnej sytuacji?
Czy mieszkańcy mogą liczyć na poprawę obecnej sytuacji? Nadesłane
W ostatnich dniach do naszej redakcji napływają niepokojące sygnały od oburzonych mieszkańców Opalenicy, którzy w późnych godzinach wieczornych nie mogą skorzystać z nowego obiektu dworca PKP.

Mieszkańcy są oburzeni. Budynek dworca PKP zamyka się po 18:00

W ostatnich dniach do naszej redakcji napływają niepokojące sygnały od oburzonych mieszkańców Opalenicy, którzy w późnych godzinach wieczornych nie mogą skorzystać z otwartego, nowego obiektu dworca PKP.

Zobacz także

- To jest skandal! Stoimy na peronie i marzniemy. Nikogo to nie interesuje. Za bilety płacimy duże pieniądze, a traktują nas jak bydło. Po godzinie 18 zamyka nam się drzwi przed nosem. I to właśnie zimą, to chyba nie jest na miejscu? Rozumiem latem, gdy temperatury są wyższe, ale w nocy jest zimno, a niekiedy czekamy nawet i do półtorej godziny na odjazd pociągu

- zwróciła uwagę jedna z mieszkanek Opalenicy. Jak podkreślają inni pasażerowie, nawet jeśli pada deszcz, śnieg, jest mróz czy wieje silny wiatr nie ma możliwości schronienia się w budynku, bo jest zamknięty na cztery spusty.

Zobacz także

To niejedyne sygnały, które do nas docierają. Ostatnio na stronie Absurdy Gminy Opalenica pojawił się wpis jednego z internautów.

- Remont naszego dworca dobiega końca. Pojawiło się wiele udogodnień i nowej technologii, a drzwi są już otwarte. Niestety godziny otwarcia, do 18 w tygodniu, natomiast do 17 w weekendy, są dla mieszkańców zaskoczeniem. Wielu podróżujących wieczorami chciałoby, aby był otwarty co najmniej do godziny 20 lub 21

- wyjaśnił mieszkaniec w Internecie. Zwrócił on również uwagę w swoim poście, że jeżeli nie na dworcu dworcu to czy nie można byłoby zorganizować jakiegoś innego, zamkniętego miejsca dla osób, które długo muszą czekać na peronie.

Stanowisko PKP. Czy da się ten problem rozwiązać?

Jak poinformowała naszą redakcję Agnieszka Jurewicz z wydziału współpracy z mediami Polskich Kolei Państwowych S.A., przebudowa dworca kolejowego w Opalenicy jest w fazie odbiorów końcowych, roboty budowlane zostały zakończone.

- Aktualnie trwają odbiory końcowe tej inwestycji. Planujemy zakończenie prac odbiorowych w pierwszym kwartale br. Natomiast w celu zakończenia prac związanych z zagospodarowaniem terenu, w tym konieczności likwidacji kontenerowego dworca tymczasowego i wybudowania w tym miejscu wiary rowerowej, obsługa podróżnych wraz z kasą biletową została przeniesiona do poczekalni w budynku dworca

- poinformowała w odpowiedzi rzeczniczka PKP. Jak dodała godziny otwarcia dworców dla każdego przypadku należy rozpatrywać indywidualnie i w zależności od potrzeb istnieje możliwość ich aktualizowania.

- Tak też będzie w Opalenicy, ale ustalenia dotyczące godzin otwarcia poczekalni dworca zostaną podjęte po ostatecznym zakończeniu inwestycji

- wyjaśniła Agnieszka Jurewicz.

Przebudowa dworca w Opalenicy rozpoczęła się już w 2021 roku

Przypomnijmy, że inwestycja w Opalenicy jest częścią Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, który w całej Polsce obejmie blisko 200 dworców kolejowych, z czego aż 13 w województwie wielkopolskim. Pieniądze na przebudowę uzyskane zostały ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączny koszt przebudowy dworca w Opalenicy to 8,7 mln złotych brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji początkowo wskazany był na drugą połowę 2022 roku, jednak termin ten został wydłużony.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto