Podsumowanie lig amatorskich w piłce nożnej na naszym terenie

Ekipa z Michorzewa pokonała na wyjeździe Otorowo
Ekipa z Michorzewa pokonała na wyjeździe Otorowo Huragan Michorzewo
Ligowa, europejska piłka w zawieszeniu poprzez mecze reprezentacyjne. W środę Polacy zagrają z Anglią, a w ostatnich dniach rozegrali dwa inne mecze eliminacyjne – z Albanią oraz z San Marino.

Być może jesteśmy zbyt krytyczni, ale sądząc po tym, co nasze orły pokazały w tych spotkaniach piłkarsko, z Synami Albionu może być tęgie lanie. Tak wiemy, że wygraliśmy 4:1 z Albanią i 1:7 z San Marino, ale ci, którzy mecze oglądali wiedzą, że mieliśmy mega szczęście w pierwszym spotkaniu, z kolei gra zespołu Sousy w spotkaniu z przedostatnią ekipą rankingu nie zachwycała, choć wynik był wysoki, do tego stopnia, że w drugiej połowie, około 83 minuty (przy stanie 1:5) – ekipa z San Marino miała lepsze statystyki strzałów w drugiej połowie niż Polacy! Co więcej, strzelili nam gola, a był to ich drugi gol w oficjalnych meczach w tym roku. Komentować więcej nie trzeba…

Wracamy do rozgrywek ligowych. W V lidze porażka Naszej Dyskobolii, która nie sprostała w Kostrzynie Lechii i przegrała 2:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Czarnych Czerniejewo z Płomieniem Przyprostynia, z tym, że na korzyść ekipy z gminy Zbąszyń.

W klasie okręgowej kolejne zwycięstwo Hutraganu Michorzewo, tym razem 1:2 na trudnym terenie z beniaminkiem – LZS Otorowo, wygrał też Promień Opalenica, który rozgromił w Wolsztynie Groma 1:4. Z kolei inny beniaminek Korona Bukowiec pokonała 2:1 Orła Granowo. Pozostałe wyniki: Buk – Strykowo 1:0, Niepruszewo – Kłos Gałowo 2:2, Dąb Kębłowo – Sokół Pniewy 1:2, Polonia Nowy Tomyśl – Sokół Kaszczor 4:2, Skórzewo – Komorniki 4:2.

Wyniki grupy VI A klasy: Kamieniec – Rakoniewice 2:0, Wijewo – Rostarzewo 1:1, Sielinko – Strzyżewo 1:2, Chobienice – Obra 3:2, Wroniawy – Mochy 2:1, Zbąszyń – Siedlec 4:2.

B klasa grupa III: Binino – Brody 5:0, Chrzypsko Wielkie – Międzychód II 1:3, Bolewice – Orły Pniewy 0:6, Obrzycko – Gaj Wielki 1:2, Słopanowo – Śmiłowo 1:1, Łowyń – Zębowo 7:2, Sieraków – Podrzewie 3:2.

B klasa grupa VII: Przyprostynia II – Jastrzębsko Stare 8:2, Łomnica – Jabłonna 4:1, Jaromierz – Nowy Tomyśl 1:2, Rudniki – LSS Ptaszkowo 0:2, Boruja Kościelna – Gościeszyn 2:5, Wąsowo – Nądnia 1:0.

Kolejna relacja z ligowych boisk już za tydzień.