Polonia Nowy Tomyśl kontra Pogoń Lwówek [ZDJĘCIA]

TM
Spotkanie Polonii Nowy Tomyśl i Pogoni Lwówek w derbach powiatu nowotomyskiego w czwartej lidze wielkopolskiej „północ” zakończyło się bezbramkowym remisem.

Był to już drugi mecz tych ekip w tym sezonie. Związku z tym, że pogoda sprzyja piłkarze awansem rozegrali jesienią już drugą kolejkę z wiosny. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu tych drużyn we Lwówku Pogoń rozgromiła rywala 8:0. Wprawdzie Polonia nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli, ale to już nie ta sama chaotyczna drużyna z początku rozgrywek. Wynik spotkania, bezbramkowy remis, nie dziwi więc tak mocno. Mecz, jak na derby przystało był zacięty. Obie drużyny kończyły mecz w dziesięciu. Dużo jakości piłkarskiej w poczynaniach zawodników nie było, ale spotkanie było emocjonujące. Pogoń przystąpiła do meczu osłabiona brakiem pięciu zawodników. Trener Paweł Brzeskot miał praktycznie wszystkich do dyspozycji. W pierwszej połowie lepsi byli goście. W 12 minucie Pogoń nie wykorzystała sytuacji „sam na sam”. Pogoń przeważała, ale była nieskuteczna. Dobrą sytuację na zdobycie bramki miał m.in. Dawid Juchacz, jednak jego strzał z przewrotki był minimalnie niecelny. Krótko po zmianie stron drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Nowaczyk. Wydawało się, że gol dla Pogoni, to tylko kwestia kilku minut. Tymczasem goście grali coraz bardziej chaotycznie. W drugiej połowie nie zdołali stworzyć sobie praktycznie żadnej groźniejszej sytuacji. Co więcej, z każdą minutą Polonia nabierała pewności siebie i groźnie kontratakowała. W 70 minucie gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia. Piłkę jeszcze na własnej połowie otrzymał Dawid Kaczmarek. Przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i oddał strzał z linii pola karnego. Futbolówka trafiła w poprzeczkę. Chwilę potem siły liczebne się wyrównały. Drugą żółta kartkę otrzymał Dawid Juchacz i karnie musiał udać się do szatni. Więcej emocji już nie było i drużyny bez bramek zakończyły ostatni występ w 2011 roku. Skład Polonii: Jóźwiak – Kaczmarek, Łamaszewski, Brzeskot, Krok-Adamski - Łuczak (63. Wojciechowski), Nowaczyk, Zb. Królik, Rau (78. Walda), Kowala (46. Ptaszyński) – R. Królik (87. Nowak). Skład Pogoni: Koszuta – Pawłowski, Bakoś, Bartkowiak – Milonas, Kałek, Patrzała, Napierała, Florysiak (89. Kajetan Kozber), Juchacz – Tecław (65. Arkadiusz Kozber).