Powiat nowotomyski: Ponad 9 mln zł dofinansowań na drogi

Jakub Czekała, ANA
JC
Wojewoda Wielkopolski przedstawił listę zadań, które otrzymają wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych w Wielkopolsce.

Dofinansowanie poszczególnych inwestycji będzie sięgało od 50 do 80 proc ich wartości.
- Budowa lokalnych dróg to wsparcie dla samorządów, ale i dla gospodarki, do której dzięki rządowemu programowi trafiają miliony złotych. Fundusz Dróg Samorządowych pozwala wyrównywać dysproporcje pomiędzy infrastrukturą w poszczególnych gminach i powiatach, a także zwiększa szanse na inwestycje i nowe miejsca pracy. Dla Wielkopolski w 2020 roku zostanie skierowanych ponad 231 mln zł. To ogromne środki, dlatego gratuluję wszystkim samorządom, których wnioski znalazły się na liście - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Dofinansowania na budowy dróg otrzymały również samorządy z terenu powiatu nowotomyskiego.
Gmina Miedzichowo na remont pasa drogowego ul. Nowej w miejscowości Bolewice wnioskowała o 516 316.40 zł, a wartość całego projektu to ponad milion złotych. Zadanie ma być realizowane w tym roku. Wsparcie otrzymano także na przebudowę ulicy Sportowej w Bolewicach. Również jest to 50 procent szacowanej na ponad 719 000 złotych inwestycji.

Gmina Nowy Tomyśl otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok - prawie 700 tys. zł na budowę ulicy Spacerowej w Nowym Tomyślu. Całość zadania planowanego na przełomie tego i przeszłego roku to blisko 1,4 mln zł.

Z 70-procentowej dotacji cieszyć mogą się także władze Powiatu Nowotomyskiego. Przebudowa i remont drogi powiatowej Przyprostynia - Chobienice wsparta została dotacją wynoszącą blisko 6,5 mln zł, a całość zadania to nieco ponad 9 mln zł.

Drugie dotowane zadanie, to przebudowa drogi powiatowej Opalenica - Lwówek. Tu dofinansowanie wynosi 1,5 mln zł, a wartość całej przebudowy jest o milion wyższa.

Bon turystyczny zadziała nawet bez noclegu

Wideo

Dodaj ogłoszenie