Powiat nowotomyski: Zapowiedź protestów i zbieranie podpisów pod petycją dotycząca wzrostu cen gazu na naszym terenie

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Podwyżki cen gazu!
Podwyżki cen gazu! Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
Mieszkańcy i włodarze miast mówią o protestach. Są w szoku jak będzie wyglądać niedaleka przyszłość. Władze miast organizują spotkania, konferencje. Nie chcą zostawić swoich mieszkańców, czują się za nich odpowiedzialni.

Informowaliśmy Państwa wcześniej, że mieszkańcy, których dostawcą jest G.EN GAZ Energia muszą się liczyć z windującymi w górę cenami. Dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i nasze samorządy. Włodarze naszych miast nie pozostają bierni. Organizują spotkania i konferencje, prowadzą też dialog z przedstawicielami firmy, w celu znalezienia rozwiązań, które mogą pomóc mieszkańcom gmin, dotkniętych obecną sytuacją rynkową.

- Z dnia na dzień zostaliśmy zaskoczeni wzrostem ceny gazu o 170 proc. Wprawdzie na rachunkach odbije się to trochę mniejszym wzrostem, ale i tak jest to ponad 100 proc. To przerażające! Nie będę miał na chleb jak będę musiał zapłacić takie kolosalne rachunki za gaz- mówi mieszkaniec Kuślina.

Stanowisko władz Opalenicy

Jak informuje nas strona internetowa Gminy Opalenica władze miasta ruszają z szeroką ogólnopolską akcją sprzeciwu i jednoczą działania, by głos w obronie mieszkańców był bardziej słyszalny.

- Rozmawiamy z włodarzami gmin, w których wprowadzone zostały tak drastyczne podwyżki cen gazu (to ok. 100 gmin z kilku województw i kilkunastu powiatów). Dlatego wspólnie wyznaczamy koordynatorów regionalnych. Rozważamy także zorganizowanie ogólnopolskiego protestu w Warszawie. Natomiast 19 października w Tarnowie Podgórnym odbędzie się spotkanie wszystkich wójtów i burmistrzów gmin na których terenie działa spółka G.EN. GAZ ENERGIA w ramach Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego- informują nas władze miasta.

Drastyczne podwyżki cen gazu dotkną również członków spółdzielni mieszkaniowej w Nowym Tomyślu, których mieszkania podłączone są do kotłowni na ulicy Żeromskiego obsługiwanej przez PGKiM „KOMOPAL” Sp. z o.o. Ponadto wyższe ceny gazu będą miały wpływ również na bieżące koszty utrzymania gminnych obiektów użyteczności publicznej: szkoły, przedszkola, Centrum Kultury i Bibliotekę im. Powstańców Wielkopolskich, Ośrodek Sportu i Rekreacji, urząd miejski.

Zbieranie podpisów pod petycją w Kuślinie

Podobne działania prowadzone są na terenie gminy Kuślin. Na stronie gminy zostały opublikowane dokumenty dotyczące składania podpisów pod stanowczym sprzeciwianiem się drastycznym podwyżką cen gazu. Domagają się także cofnięcia bądź wprowadzenia rządowych dopłat rekompensujących te podwyżki.

- Nie możemy być obojętni wobec drastycznych podwyżek cen gazu, które nas dotknęły. Obecnie analizujemy wyjaśnienia przekazane w tej sprawie przez firmę G.EN. Gaz Energia. Jednocześnie łącząc siły z innymi gminami przygotowujemy pisma do odpowiednich instytucji. Udostępniamy formularze do składania podpisów w sprawie sprzeciwu wobec podwyżek cen gazu- informuje nas wójt Mieczysław Skrzypczak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie