Strażacy z Kwilcza zachęcali do szczepień. Jak im poszło w ogólnopolskiej akcji?

Jakub Czekała
Jakub Czekała
OSP Kwilcz
Udostępnij:
Każde dodatkowe środki pieniężne, jakie wykorzystać mogą strażacy – ochotnicy, są dla jednostek bardzo cenne. Zarządy OSP zdają sobie sprawę, że gminne budżety nie są z gumy, więc trzeba szykować wsparcia w podmiotach zewnętrznych.

Rok rocznie strażacy biorą udział w różnego rodzaju konkursach grantowych, gdzie mogą zdobyć wsparcie swojej niełatwej przecież działalności. Czasem – możliwość zdobycia pieniędzy – daje rząd. Jedną z tego typu akcji była ta zachęcająca do próbie zniwelowania skutków pandemii i nieuchronnie zbliżającej się do nas czwartej fali. Strażacy mogli zachęcać mieszkańców do szczepień w ramach akcji #SzczepimySię z OSP. Z kolei jednostki, które angażowały się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogły zdobyć nagrody pieniężne.

Program #SzczepimySię z OSP składał się z 3 części: premia na start - 3 tys. zł dla jednostki OSP za pomoc w wykonaniu 50. szczepień pierwszą dawką. Premia za Szczepienia OSP: 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla OSP za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby oraz Konkurs OSP na Medal #SzczepimySię - ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień. Konkurs trwał do 30 października tego roku.
Wśród 300 najlepszych OSP w Polsce biorących udział w programie znalazła się tylko jednak reprezentująca nasz powiat, a konkretnie Ochotnicza Straż Pożarna w Kwilczu. Niestety strażakom nie udało się choćby zakwalifikować do pierwsze setki jednostek, ba wynik, jaki osiągnęli dał im dopiero 490 miejsce w kraju. Chwali się jednak to, że ochotnicy zdecydowali się w ogóle spróbować, a tym samym namówili do szczepień 76 osób, co dało im 95 punktów, co z kolei przełożyło się na 880 złotych premii. Dodajmy, że punkty są przyznawane były w następujący sposób: 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60. roku życia; 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60. roku życia.

Konkurs już się zakończył. Jako ciekawostkę dodajmy, że akcję wygrała jednostka OSP Trzebież z województwa zachodniopomorskiego, która namówiła do szczepień ponad 10 000 osób, co przełożyło się na nagrodę, za którą śmiało kupić można już średni wóz ratowniczo – gaśniczy, a więc dokładnie na milion złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Lek na COVID-19 zatwierdzony, na razie warunkowo

Wideo

Dodaj ogłoszenie