Nasza Loteria

Taksówka dla seniora. Darmowe przejazdy dla osób starszych w gminie Nowy Tomyśl

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Przejazdy można rezerwować telefonicznie pod numerem 665 551 973
Przejazdy można rezerwować telefonicznie pod numerem 665 551 973 Pixabay
Seniorzy po 75. roku życia mogą jeździć za darmo taksówką. W ramach programu realizowanego przez gminę Nowy Tomyśl osoby starsze mają prawo do dwóch przejazdów w miesiącu.

Z darmowych przejazdów taksówką mogą korzystać seniorzy, którzy zameldowani są na terenie gminy Nowy Tomyśl i ukończyli 75 lat. Projekt realizowany jest z myślą szczególnie o tych osobach, które mają trudności w samodzielnym poruszaniu się, są samotne, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, które mają potrzebę tzw. transportu specjalistycznego (wózek inwalidzki). Usługa nie obejmuje transportu osób leżących.

Koszty przejazdu pokrywane będą z budżetu gminy. Seniorzy mogą pojechać do urzędów, placówek służby zdrowia lub innych instytucji. W szczególnych i uzasadnionych przypadkach, jak czytamy w regulaminie programu, mogą to być inne miejsca, które zostaną zaakceptowane przez sekretarza gminy Nowy Tomyśl lub osobę przez niego wskazaną.

Przewozy odbywają się wyłącznie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7 do 20. Każdy uprawniony do skorzystania z programu senior ma prawo do dwóch bezpłatnych przejazdów w miesiącu. Jako jeden przejazd uznawana jest podróż z punktu A do punktu B - powrót uznawany jest jako kolejny przejazd.

Usługa Senior Taxi świadczona jest z lub do miejsca zameldowania seniora. Przejazdy można rezerwować telefonicznie pod numerem 665 551 973. Co ważne, zgłoszenia potrzeby przejazdu przyjmowane są wyłącznie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Chęć skorzystania z taksówki należy zgłosić nie później niż na dwa dni robocze przed planowaną datą przejazdu. Podczas zgłoszenia przejazdu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, adres pod który ma przyjechać taksówkarz, datę i godzinę odbioru oraz miejsce docelowe.

Odwołanie lub zmianę planowanego terminu przejazdu należy zgłosić nie później niż do godziny 14 dnia poprzedzającego wyjazd na bezpośredni numer telefoniczny taksówki, który zostanie podany przy zgłoszeniu.

Nieodwołanie zamówionego kursu skutkuje zablokowaniem wykonania usługi dla danego seniora na okres dwóch miesięcy.

Taksówkarz może zaczekać na kurs powrotny jeżeli wizyta seniora w danym miejscu nie przekroczy 20 minut lub po indywidualnym uzgodnieniu czasu postoju.

Z darmowych przejazdów można korzystać do 31 grudnia lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczanych na sfinansowanie projektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Taksówka dla seniora. Darmowe przejazdy dla osób starszych w gminie Nowy Tomyśl - Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto

Wróć na nowytomysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto