Trzcianka - Brązowy medal mistrzostw

Kuba Czekała
Ekipa chłopców z ZSRCKU w trenerem Wojciechem Juchą.
Ekipa chłopców z ZSRCKU w trenerem Wojciechem Juchą. Archiwum
Ogromny sukces piłkarzy ręcznych, uczęszczających do Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. Młodzi szczypiorniści stanęli na podium Mistrzostw Wielkopolski.

16 marca w Witkowie odbył się finał o Mistrzostwo Wielkopolski Zrzeszenia LZS Młodzieży szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
W finale brały udział 4 zespoły, które zakwalifikowały się z półfinałów.

Były to reprezentacje: ZSP Witkowo, ZSR Strzałkowo, ZSOL Goraj i Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego Trzcianka.
Finał rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu drużyna ZSRCKU spotkała się z faworytem tych finałów – ZSP Strzałkowo, któremu uległa po zaciętej walce 3-5.
W drugim meczu chłopcy z Trzcianki pokonali drużynę ZSOL Goraj 10 – 8,a podczas trzeciego spotkania, decydującego o tytule w-ce mistrza Wielkopolski ulegli reprezentacji ZSP Witkowo 8-10.

W ten sposób drużyna ZSRCKU trenowana przez Wojciecha Juchę zdobyła brązowy medal mistrzostw i zajęła III miejsce w Wielkopolsce.