Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla
Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla Anna Borowiak
Udostępnij:
Zakończyły się już prace związane z budową tzw. "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla, a drogę oficjalnie, w obecności zaproszonych gości, otwarto w piątek, 28 stycznia. Nowy szlak komunikacyjny ma odciążyć ruch w centrum i ułatwić mieszkańcom dojazd do sąsiedniej firmy.

Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla

Inwestycja obejmuje 3,5 kilometrowy odcinek drogi w Przyłęku, w kierunku ul. Komunalnej w Nowym Tomyślu. W zakres prac weszła m.in: rozbiórka istniejącej nawierzchni, wykonanie nowej, a także wykonanie ścieżki rowerowej czy oznakowania. Na realizację tego zadania gmina pozyskała ponad 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla odbyło się w piątek, 28 stycznia. Wśród gości, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, znaleźli się między innymi europosłanka Elżbieta Rafalska, wojewoda Michał Zieliński, poseł Marcin Porzucek oraz wiceminister Grzegorz Piechowiak, a także przedstawiciele nowotomyskiego samorządu, wykonawca inwestycji oraz przedstawiciele firmy Berotu.

"Dziękujemy za wspólną inwestycję i prosimy o więcej"

- Jesteśmy dziś pod jednym z największych zakładów pracy. Nowy Tomyśl praktycznie nie ma bezrobocia i niech tak zostanie. Jak razem działamy, to naprawdę widać efekty - mówił burmistrz Nowego Tomyśla, Włodzimierz Hibner.

Burmistrz wyraził również nadzieję, że ta część gminy dzięki nowej drodze będzie się dynamicznie rozwijać.

- Dziękujemy za wspólną inwestycję i prosimy o więcej - dodawał W. Hibner.

Zaproszeni goście symbolicznie przecięli wstęgę i oficjalnie otworzyli nową drogę. Nie brakowało również gratulacji. Marcin Porzucek zachęcał także do rozważenia możliwości ubiegania się o dofinansowanie budowy nowotomyskiego wiaduktu w ramach funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

- To czas radości i gratulacje. To mądra inwestycja i dobrze wydane pieniądze. (...) Bardzo się cieszę, że jestem w gospodarnej Wielkopolsce. Widać, jak rozsądnie i rozważnie wydaje się tutaj pieniądze - mówiła Elżbieta Rafalska.

Wojewoda Michał Zieliński wręczył Piotrowi Całusowi statuetkę "Budowniczy Roku 2021 województwa wielkopolskiego".

Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla

Uroczyste otwarcie "małej obwodnicy" Nowego Tomyśla

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie