Wygrane sparingi Polonii Nowy Tomyśl

Tomasz Matusiak
Nie zwalniają tempa w meczach towarzyskich piłkarze Polonii Nowy Tomyśl

W środę 22 lutego, na boisku w nowotomyskim parku podejmowali oni zespół Radowiaka Drezdenko. Przeciwnik ten zajmuje ostatnie miejsce w gorzowskiej klasie okręgowej. Jednak analogicznie do Polonii, drużyna ta była montowana była w trakcie rundy i dopiero pod jej koniec zaczęła gromadzić punkty. Podopieczni Pawła Brzeskota wygrali ten sparing 9:1, choć do przerwy goście dzielnie się bronili i dali sobie strzelić tylko dwie bramki.

Od pierwszych minut przewagę uzyskali poloniści. Goście niepewnie czuli się na tej nawierzchni. Największym problemem boiska w parku jest jego szerokość. Nie ma tam zbyt wiele miejsca, aby przeprowadzić akcje oskrzydlające. Dlatego w pierwszej odsłonie goście jeszcze wytrwali z mała ilością straconych bramek. Jednak po zmianie stron worek z golami się rozwiązał.

Skład, w którym rozpoczęła Polonia mecz, jak na realia czwartoligowe, wygląda imponująco. Problem w tym, że aż sześciu zawodników, którzy wybiegli w pierwszym składzie nie jest uprawnionych do gry w barwach nowotomyskiego klubu. Jeżeli udałoby się „załatwić” do gry owych piłkarzy, realna staje się walka o utrzymanie. Skład Polonii w meczu z Radowiakiem: Jóźwiak – Górka, Łamaszewski, Pachelski – Rau, B. Knop, Kobiela, M. Knop, Puncewicz – Koshakov, Kozłowski. Po przerwie pojawili się Wojtysiak, Nowak, Piechowiak, Kaczmarek, Marchewka, Walda, Nowaczyk. W sobotę podopieczni Pawła Brzeskota zagrali kolejny mecz. Tym razem zmierzyli się na boisku Orzeł w Zbąszyniu z Sokołem Rakoniewice. Mecz zakończył się wygraną Polonii 3:2.