Znany aktor Marian Dziędziel na otwarciu Kina za rogiem w Opalenicy [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Jakub Czekała
W ramach modernizacji Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy powstało również małe kino, w ramach projektu "Kino za rogiem".

Projekt zakłada budowę małych kin, na kilkadziesiąt miejsc - ogólnodostępnych dla mieszkańców. Takie też powstało w Opalenicy, w miejscu, gdzie wcześniej mieściła się salka sesyjna. Samo kino ma kaskadową widownię, pomieści 30 osób, a bilety będą kosztować 7 złotych.

Otwarcie nastąpiło 14 grudnia i rozpoczęło się od spotkania ze znanym polskim aktorem - Marianem Dziędzielem. Opowiadał on o swojej karierze, jej początkach, najciekawszych filmach i ciekawostkach z aktorskiego życia.

Następnie przeniesiono się pod kino, gdzie pojawił się okolicznościowy tort, a kilka zdań powiedział burmistrz Opalenicy. Tomasz Szul podkreślał, że jest mu niezmiernie miło, że kino po 30 latach wraca do Opalenicy i ma nadzieję, że projekt przypadnie do gustu mieszkańcom.

Chwilę później rozpoczął się premierowy seans w opalenickim kinie. Wyświetlano produkcję, w której jedną z głównych ról grał właśnie Marian Dziędziel - "Moje córki krowy".

Powstanie kina dofinansowane zostało z programu WRPO.

W piątek, 13 grudnia z kolei odbyło się oficjalne otwarcie całego obiektu Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy:
KLIKNIJ TUTAJ!

Wsparcie emocjonalne przyszłych rodziców, czyli kim jest doula?

Wideo

Dodaj ogłoszenie