Dyskobolia gromi Koronę

Jakub Czekała
Zawodnicy obu drużyn przed pierwszym gwizdkiem
Zawodnicy obu drużyn przed pierwszym gwizdkiem Jakub Czekała
Dyskobolia gromi Koronę. W niedzielę odbył się mecz o mistrzostwo A klasy w ramach 9. kolejki rozgrywek. Do Bukowca przyjechała grodziska Dyskobolia. O ile samego spotkania nie można było nazwać hitem kolejki, o tyle jego otoczka wzbudziła spore zainteresowanie.

Głównie ze względu na kibiców z Grodziska, którzy delikatnie mówiąc, nie pałają sympatią do drużyny Korony. Już niegdyś ze względu na to, mecz przeniesiony był do Nowego Tomyśla.

Tym razem spotkanie odbyło się na stadionie w Bukowcu. Zabezpieczali go strażacy oraz wytypowani przez gospodarzy ochroniarze. Po miejscowości natomiast krążyły nieoznakowane policyjne radiowozy.

Kibiców gospodarzy było niewielu. Natomiast grupa kilkudziesięciu osób z Grodziska dotarła pod koniec pierwszej połowy. Na obiekt weszli przez ... dziurę w płocie, ponieważ przez główną bramę nie zostali wpuszczeni.

W momencie, gdy kibice z Grodziska weszli na obiekt, ich ulubieńcy prowadzili już z Koroną 2:0. Kolejne dwie bramki padły jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron wynik się nie zmienił i Dyskobolia spotkanie wygrała 4:0.

Bramki dla Grodziszczan zdobyli: B. Kluczyk 15’ i 45’, K. Pisarek 30’ i M. Zajączkowski 38’.
Co warte podkreślenia, jeszcze w pierwszej połowie piłkarz Korony otrzymał czerwoną kartkę i gospodarze prawie przez godzinę grali w osłabieniu.

Podczas meczu żadnych zamieszek nie było. Okazało się, że z dużej chmury spadł mały deszcz.
A piłkarsko? Dyskobolia dzięki zwycięstwu umocniła się na drugim miejscu w tabeli, zdobywając dotychczas 19 punktów. Korona natomiast ostro sunie w kierunku B-klasy.

Piłkarze z Bukowca zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Koroniarze zdobyli dotychczas tylko 4 punkty. Gorzej od nich spisuje się tylko spadkowicz z okręgówki – NKS Niepruszewo, który w niedzielę uległ TS Nowy Tomyśl 0:4. LSS Ptaszkowo pokonało 1:0 Wicher Strzyżewo, Kamieniec wygrał z Łomnicą 3:2, a Pieczarka Wielichowo rozgromiła Dąb Bolewice 7:2.

Wyniki w klasie okręgowej: Konarzewo - Zbąszyń 0:2, Głuponie - Rakoniewice 0:1, Duszniki - Komorniki 1:2, Buk - Stęszew 2:0, Szamotuły - Lwówek 3:1, Strykowo - Gałowo 1:2.

W 4 lidze podczas weekendu mecz Lwówek - Oborniki zakończył się wynikiem 0:5,a Przyprostynia - Szydłowo 3:5.